Trwa ładowanie...
d1quna4
dwójka

Kabaretowo-kulturalna Dwójka

W dwie kolejne soboty lipca na antenie Dwójki widzowie będą mogli
zobaczyć transmisje z dwóch dużych letnich imprez.

Share
d1quna4

21 lipca już po raz jedenasty TVP2 pokaże transmisję z Festiwalu Kultury i Piosenki Romów. Jest to barwna zabawa propagująca piosenkę cygańską, kulturę romską, cygański język, obyczaje i obrzędy, a zarazem wielkie święto społeczności Romskiej, służące poznaniu wielobarwnej kultury Romów i tolerancji między narodami.

W Międzynarodowym Festiwalu Kultury Romów - największej romskiej imprezie w całej Europie widzowie zobaczą m.in.: Don Wasyla i Cygańskie Gwiazdy, Wasyla Junior, Margarite Saian z USA, OPUS 4 z Francji, Grupę Romen z Rosji, Wasilija Zhadan z Ukrainy, Wielką Orkiestrę z Mołdawii, Zespół Roma z Włocławka i Alicję Orłowską z Szwecji.

Emisja w TVP2 w sobotę 21 lipca o 20.00, 21.00 i 21.55.

d1quna4

Tydzień później Dwójka pokaże trzynastą już edycję Festiwalu Kabaretowego w Koszalinie. W kabaretonie, zatytułowanym "Kabaretowa wojna domowa", na scenie zaprezentują się: Marcin Daniec, Kabaret Koń Polski, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Rak, Kelvin Aiston, Irek Krosny, Kabaret Neo-nówka, Kabaret Ciach, Paweł Dłużewski, Kabaret Paranienormalni, Kabaret Jurki, Kabaret Słuchajcie, Kabaret Smile. Galę poprowadzi Piotr Bałtroczyk.

Tym razem twórcy kabaretu całą zabawę chcą oprzeć o najstarszy konflikt świata, czyli "wojnę domową, która od wielu wieków trwa". Autorzy spojrzą okiem satyryka na przebogatą gamę stosunków rodzinnych, przyjacielskich, sąsiedzkich, biurowych czy szkolnych. W ten sposób spróbują stworzyć portret zbiorowy naszego społeczeństwa Anno domini 2007.

Transmisja w TVP2 28 lipca w czterech częściach. Pierwsza rozpocznie się o godz. 20.00, kolejne o 21.00; 21.55 i 23.30.

d1quna4

Podziel się opinią

Share
d1quna4
d1quna4
Więcej tematów