Trwa ładowanie...
05-12-2014 13:16

Już dziś "Pochód 100 Mikołajów" w Krakowie

W sobotę Mikołaja będzie można spotkać praktycznie wszędzie: będzie jeździł tramwajami i odwiedzi Targi Bożonarodzeniowe. Ale pomysł zgromadzenia 100 Mikołajów w jednym miejscu? W Krakowie wszystko jest możliwe.

Share
Już dziś "Pochód 100 Mikołajów" w KrakowieŹródło: Woda Dla Zdrowia
d3shkei

Tegoroczny Pochód 100 Mikołajów będzie jubileuszowy - odbędzie się po raz 10. Wyruszy z pl. Jana Matejki w piątek o godz. 17:00. W drodze na Rynek Główny jego uczestnicy odwiedzą m.in. pomnik Grunwaldzki z figurą Mikołaja Trąby, pomnik Mikołaja Kopernika, pomnik Mikołaja Zyblikiewicza i restaurację Mikołaja Wierzynka. W czasie pochodu Mikołaje będą promować... picie wody przez cały rok.

- Pomysł narodził się spontanicznie 10 lat temu. Wtedy podczas spotkania 6 grudnia ubraliśmy czapeczki Mikołaja i wyszliśmy na Rynek, rozdając wodę mineralną. Akcja okazała się bardzo trafiona i od tego czasu co roku Mikołaje rozdają wodę krakowianom - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Tadeusz Wojtaszek, prezes Krajowej Izby Gospodarczej "Przemysł Rozlewniczy". - W tym roku na Rynku będzie czekać choinka ozdobiona butelkami wody mineralnej, nasi Mikołaje będą występować na scenie Targów Bożonarodzeniowych, a przy scenie pojawią się sanie. Będzie można tam dostać butelkę wody, degustować jej różne rodzaje i dowiedzieć się więcej o bogactwie wód mineralnych w naszym regionie - dodaje organizator Pochodu 100 Mikołajów.

Kolejnego dnia Mikołaj znowu się pojawi na Rynku Głównym. Impreza mikołajkowa rozpocznie się o godz. 17:00, a sam Święty przybędzie wraz ze swoim orszakiem o godz. 18:00. W międzyczasie krakowianie i turyście mogą odwiedzać stoiska handlowe i gastronomiczne Targów Bożonarodzeniowych. A jest w czym wybierać - wśród kupców są goście m.in. z Litwy, Ukrainy i Węgier. Można zakosztować ich regionalnych smakołyków oraz kupić oryginalne ozdoby świąteczne i prezenty.

Organizatorami Targów Bożonarodzeniowych są Krakowska Kongregacja Kupiecka oraz firma ARTIM. Partnerem jest Urząd Miasta Krakowa.

d3shkei
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3shkei
d3shkei
Więcej tematów