Trwa ładowanie...

Już dziś na dolnośląskich drogach rozpoczynają się wzmożone działania policji

Na drogach Dolnego Śląska rozpoczyna się akcja policji pod hasłem "Majowy weekend 2015". Funkcjonariusze apelują do wszystkich kierowców o rozsądek i rozwagę podczas podróży.

Już dziś na dolnośląskich drogach rozpoczynają się wzmożone działania policjiŹródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
d1ov8su

Policjanci w trakcie wykonywania zadań podczas weekendu majowego będą zwracać szczególną uwagę na te przestępstwa i wykroczenia, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych. Na terenie Dolnego Śląska patrole ruchu drogowego znajdą się w miejscach najbardziej niebezpiecznych, ustawione pojedynczo lub kaskadowo. Funkcjonariusze będą pełnić służbę w pojazdach oznakowanych i nieoznakowanych z video-rejestratorami, oraz radarami i alkomatami.

Wciąż do głównych grzechów kierowców na polskich drogach należy zaliczyć nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków, nieudzielanie pierwszeństwa pieszym, brak zachowania bezpiecznych odległości między pojazdami, nieprawidłowe wyprzedzanie czy niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Policjanci, którzy będą prowadzili działania w ramach akcji "Majowy weekend 2015" zwrócą szczególną uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości oraz zachowanie środków bezpieczeństwa, takich jak zapięcie pasów czy posiadanie stosownych fotelików do przewozu małych dzieci. Ponadto prowadzone będą kontrole, mające na celu wyeliminowanie z ruchu osób nietrzeźwych, bądź będących pod wpływem środków odurzających.

d1ov8su

Jak podkreślają funkcjonariusze, najważniejszym celem prowadzonych działań będzie zapewnienie wszystkim poruszającym się po drogach województwa dolnośląskiego bezpieczeństwa podczas podróży.

Podczas majowego weekendu w roku 2014 na terenie województwa dolnośląskiego doszło do 29 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 33 zostały ranne. W trakcie ubiegłorocznych działań policjanci na dolnośląskich drogach zatrzymali 114 nietrzeźwych kierujących.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1ov8su
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ov8su
Więcej tematów