Trwa ładowanie...
d2gr3ph

Jubileusz Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo

(inf. własna)

Share
d2gr3ph

Od 9 września br. w kościele Św. Krzyża w Warszawie trwają obchody 350-lecia obecności i posługi w Warszawie i Polsce Księży Misjonarzy (CM). Msza inauguracyjna, transmitowana w niedzielę przez I program Polskiego Radia, została odprawiona przez ks. abp Tadeusza Gocłowskiego. Uroczystości jubileuszowe potrwają do soboty (15 września).

W programie uroczystości, które odbywają się w stołecznym kościele Św. Krzyża, przygotowano uroczystości religijne: mszę i modlitwy oraz imprezy artystyczne: Kantatę Poetycko-Muzyczną pt. Klękam przed Przyjacielem przygotowaną przez artystów Ośrodka Audiowizualnego Kurii Metropolitalnej we Wrocławiu (9 września) oraz spektakl w wykonaniu aktorów scen warszawskich (13 września godz. 19.30).

W piątek w Uroczystość Podwyższenia Krzyża Św. odbędzie się o godz. 18.00 jubileuszowa msza z udziałem ks. kard. Józefa Glempa, Prymasa Polski.

Zgromadzenie Misji jest stowarzyszeniem życia apostolskiego złożonym z księży i braci; założonym przez św. Wincentego a Paulo w Paryżu 17 kwietnia 1625 r. i zatwierdzonym przez papieża Urbana VIII 12 stycznia 1633 r. bullą Salvatoris nostri. Jego członkowie nazywani są we Francji - Lazaristes, we Włoszech - Vincentini, w Hiszpanii - Paules, zaś w Polsce - misjonarzami.

Michał Zatyka (WP)

d2gr3ph
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gr3ph
Więcej tematów