Trwa ładowanie...
d1dmlr8

Józef Zych dopiero trzeci na liście PSL. Kto pierwszy?

Minister pracy Jolanta Fedak będzie jedynką na liście lubuskiego PSL w wyborach do sejmu. Drugie miejsce zajmie wicemarszałek województwa Maciej Szykuła - zdecydowały zarząd i prezydium lubuskiego PSL. Józef Zych znalazł się dopiero na trzeciej pozycji.

d1dmlr8
d1dmlr8

Ostateczny kształt list wyborczych zostanie ustalony po wojewódzkiej konwencji wyborczej PSL zaplanowanej na sobotę w Drzonkowie.

Na trzecim miejscu lubuskie władze PSL zaproponowały posła Józefa Zycha, który w sejmie zasiada nieprzerwanie od 1989 roku.

- Pan Zych był wcześniej szefem partii w regionie. Teraz szefową od kilku lat jest pani Jolanta Fedak, jest ministrem pracy i stąd ta zmiana - powiedział wiceprezes lubuskiego PSL Maciej Szykuła.

PSL wystawiła też trzech kandydatów do senatu w trzech okręgach jednomandatowych. W okręgu obejmującym Gorzów Wielkopolski, powiat gorzowski, słubicki, sulęciński, międzyrzecki i strzelecko-drezdenecki PSL postawił na wicewojewodę lubuskiego Jana Świrepo.

W okręgu, który tworzą Zielona Góra oraz powiaty zielonogórski, krośnieński i świebodziński, wystartuje radny sejmiku województwa z ramienia PSL Czesław Fiedorowicz.

Natomiast w okręgu żagańsko-nowosolskim władze regionalne partii zaproponowały kandydaturę wiceprezesa PRFON-u Jacka Brzezińskiego.

d1dmlr8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dmlr8
Więcej tematów