Trwa ładowanie...

Jordania wznowiła ataki lotnicze na Państwo Islamskie

Siły powietrzne Jordanii zbombardowały w czwartek pozycje dżihadystów z Państwa Islamskiego na terenie Syrii - poinformowała jordańska telewizja państwowa. Oznacza to wznowienie nalotów, które prowadzono z dużą intensywnością przez trzy dni do ubiegłej soboty.
Share
Jordania wznowiła ataki lotnicze na Państwo Islamskie
Źródło: Wikipedia/US Air Force
d1381ft

Według telewizji "siły powietrzne zbombardowały i zniszczyły dziś po południu wybrane cele przestępczego gangu Państwa Islamskiego".

Ubiegłotygodniowe naloty w łącznej liczbie 56 były odwetem za zamordowanie przez islamistów jordańskiego lotnika.

Król Jordanii Abdullah zapowiedział pomszczenie zbrodni, której ofiarą padł pilot wojskowy Muath al-Kasaesbeh, pojmany przez dżihadystów w Syrii 24 grudnia. Materiał wideo przedstawiający spalenie go żywcem udostępniono 3 lutego w internecie.

Myśliwce Zjednoczonych Emiratów Arabskich, które przybyły w tym tygodniu do Jordanii, rozpoczęły we wtorek ataki na Państwo Islamskie w Syrii. W czwartek wykonały swą drugą misję bojową - poinformowały jordańskie władze wojskowe.

Wielu mieszkańców Jordanii ma obawy, że wchodząc w coraz większy konflikt z Państwem Islamskim, naraża się ona na odwetowe ataki terrorystyczne na własnym terytorium.

d1381ft

Podziel się opinią

Share
d1381ft
d1381ft
Więcej tematów