Trwa ładowanie...

Jolanta Szczypińska o walce z rakiem: nie planuję samobójstwa

Jolanta Szczypińska ogłosiła w radiowym wywiadzie, że rezygnuje z terapii onkologicznej. W wywiadzie dla dziennik.pl posłanka PiS wyjaśnia: "ja naprawdę cenię swoje życie i zdrowie, ale nie zamierzam poddawać się terapii tylko dlatego, że mnie na nią stać, a innych już nie". I dodała: "proszę mnie też nie posądzać o samobójcze myśli, ja po prostu jestem w identycznej sytuacji jak pozostali chorzy czekający w kolejce do lekarza". - Będę się leczyć na takich samych regułach jak wszyscy. To nie znaczy, że czekam z opuszczonymi rękami. Ale nie skorzystam z bocznych furtek – mówi.

Jolanta Szczypińska o walce z rakiem: nie planuję samobójstwaŹródło: WP.PL, fot: Konrad Żelazowski
d43bai6

Szczypińska powiedziała, że to nie ona zrezygnowała z leczenia. - Przecież to mnie wraz z tysiącami pacjentów na Pomorzu uniemożliwia się właśnie dostęp do specjalistycznego leczenia w placówkach publicznej ochrony zdrowia - oceniła. Dodała, że to wyraz jej "buntu oraz solidarności z tymi pacjentami".

- Chorzy walczą, ale co z tego, że chcą się leczyć, skoro zostają pozbawieni terapii specjalistycznej? Istnieje zagrożenie, że od 1 lipca w województwie pomorskim większość pacjentów pozostanie bez dostępu do specjalistycznego leczenia czy diagnostyki - wyjaśniła Szczypińska.

Posłanka PiS pytana, dlaczego kładzie swoje życie na szali powiedziała, że "naprawdę ceni swoje życie i zdrowie, ale nie zamierza poddawać się terapii tylko dlatego, że ją na nią stać, a innych już nie". - To po prostu niesprawiedliwe. Konstytucja RP gwarantuje każdemu obywatelowi równy dostęp do świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych. Uważam, że prawo do ratowania życia czy zdrowia nie powinno zależeć od statusu materialnego czy pełnionej funkcji. Dlatego nie korzystam z przywilejów władzy i prywatnej służby zdrowia, chociaż posiadam takie możliwości. To jest mój wybór zgodny z sumieniem - stwierdziła Szczypińska.

d43bai6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43bai6
Więcej tematów