Trwa ładowanie...
d2m8xt6

Jolanta Szczypińska nie żyje. Jarosław Kaczyński: to wielki cios

Jarosław Kaczyński o śmierci Jolanty Szczypińskiej mówi jako o ogromnym ciosie. - Jej śmierć jest przedwczesna – powiedział prezes PiS na antenie TVP Info.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jolanta Szczypińska i Jarosław Kaczyński
Jolanta Szczypińska i Jarosław Kaczyński (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d2m8xt6

Jolanta Szczypińska zmarła w sobotę ok. godz. 11:00. Pod koniec listopada trafiła do szpitala z powikłaniami po zabiegu operacyjnym. - Od 2000 roku bardzo ciężko chorowała i mimo tej choroby, cierpień działała z całą energią i zachowywała radość życia – podkreślił Kaczyński.

Prezes PiS dodał: - Była wyjątkowo dobra. Cierpiąc, pomagała innym cierpiącym. Sama była osobą, którą w życiu spotkało wiele krzywd. Jej śmierć jest przedwczesna i to jest dla nas bardzo, bardzo smutna wiadomość. Musieliśmy się jej spodziewać, ale przyjmujemy to jako ciężki cios, partia i ja osobiście przyjmujemy to jako wielkie uderzenie.

Kaczyński przypomniał zasługi Jolanty Szczypińskiej. – Była działaczką "Solidarności", prześladowano ją i bito. Później została szefem słupskiego PC, gdy partia była w ciężkich czasach. Później zaangażowała się w działalność w PiS – mówił prezes partii. - Ta dusza osoby, która ma pomagać, zawsze w innej pozostawała. Potrafiła pomóc komuś umierającemu, kiedy sama była nad grobem i kiedy to wymagało ogromne poświęcenia – dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2m8xt6

Podziel się opinią

Share

d2m8xt6

d2m8xt6
Więcej tematów