Trwa ładowanie...
dllqkv2
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

John Kerry: uwolnienie obserwatorów OBWE to dobry krok, ale potrzeba kolejnych

Uwolnienie wojskowych obserwatorów z OBWE, przetrzymywanych przez ponad tydzień przez prorosyjskich separatystów na Ukrainie, to pozytywny krok, ale Rosja musi uczynić o wiele więcej, by zażegnać kryzys - oświadczył szef dyplomacji USA John Kerry.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
John Kerry
John Kerry (AFP / Getty Images North America, Fot: Win McNamee)
dllqkv2

- Jesteśmy oczywiście bardzo zadowoleni z uwolnienia inspektorów OBWE. To krok naprzód, ale potrzebne są kolejne, aby złagodzić napięcia - powiedział Kerry po wylądowaniu w Kinszasie, stolicy Demokratycznej Republiki Konga, w ramach oficjalnej podróży do kilku krajów afrykańskich.

Moskwa powinna wycofać poparcie dla separatystów, którzy okupują budynki rządowe w ok. 10 miastach na wschodzie Ukrainy - podkreślił sekretarz stanu USA.

Kerry poinformował też, że w sobotę odbył rozmowę telefoniczną z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem. Jak powiedział, obaj będą rozmawiać z prezydentem Szwajcarii Didierem Burkhalterem, którego kraj przewodniczy obecnie Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, o "większej roli OBWE w możliwym ułatwieniu deeskalacji" kryzysu na Ukrainie.

Kerry powiedział, że rozmowa z Ławrowem dotyczyła także wydarzeń w Odessie, na południu Ukrainy, gdzie na skutek starć między zwolennikami jedności kraju a prorosyjskimi demonstrantami oraz pożaru śmierć poniosło 46 osób, a ponad 200 zostało rannych. Należy uczynić wszystko, aby powstrzymać przemoc - dodał sekretarz stanu USA.

dllqkv2

Podziel się opinią

Share

dllqkv2

dllqkv2
Więcej tematów