Trwa ładowanie...
d4k7vof

John Kerry i Siergiej Ławrow rozmawiali w Rzymie, główny temat to Bliski Wschód

Amerykański sekretarz stanu John Kerry i szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow spotkali się w niedzielę na nieformalnych rozmowach w Rzymie, których głównym tematem był kryzys na Bliskim Wschodzie. Zapowiadano też, że beędą mówić o sytuacji na Ukrainie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
John Kerry i Siergiej Ławrow rozmawiali w Rzymie, główny temat to Bliski Wschód
(PAP/EPA, Fot: PAP/Photoshot)
d4k7vof

"Bliski Wschód to temat kluczowy. Musimy współpracować, by nie dopuścić do pogorszenia sytuacji" - powiedział na początku spotkania szef rosyjskiej dyplomacji, którego słowa przytacza włoska agencja Ansa.

Komentatorzy zwracają uwagę na to, że rozmowy w rezydencji amerykańskiego ambasadora w Wiecznym Mieście to kolejna podjęta przez Rosję i Stany Zjednoczone próba mediacji, by doprowadzić do rozwiązania trzech najpoważniejszych konfliktów: izraelsko-palestyńskiego, syryjskiego i ukraińskiego.

Nieznane są żadne szczegóły trzygodzinnego spotkania z wyjątkiem nieoficjalnych doniesień o tym, że zdominował je Bliski Wschód i minimalne obecnie, jak się zauważa, nadzieje na wznowienie rozmów między Palestyńczykami a Izraelczykami.

d4k7vof

Dziennikarze byli tylko świadkami krótkiego powitania, w trakcie którego John Kerry podziękował Siergiejowi Ławrowowi za to, że zmienił swoje plany, by przyjechać do Rzymu. Następnie dodał: "Jest bardzo dużo kwestii do przedyskutowania".

Szef dyplomacji USA będzie kontynuował rozmowy w poniedziałek z oczekiwanym w Rzymie premierem Izraela Benjaminem Netanjahu. Następnie we wtorek w Londynie Kerry spotka się z delegacją palestyńską.

d4k7vof

Podziel się opinią

Share
d4k7vof
d4k7vof
Więcej tematów