Trwa ładowanie...

Joanna Schmidt ostro atakuje Lubnauer. "Skłamała w mediach"

- Katarzyna Lubnauer kłamie - powiedziała Joanna Schmidt. To oznacza, że robi się bardzo napięta atmosfera przed sobotnim głosowaniem nad przewodniczącym Nowoczesnej. Partnerka Petru wyciąga nawet prywatne spotkania u siebie w domu, by bronić ukochanego.

Share
Joanna Schmidt ostro atakuje Lubnauer. "Skłamała w mediach"Źródło: East News
dr2g7q1

Wiadomo już, że Katarzyna Lubnauer zdecydowała się stanąć w szranki z Ryszarem Petru w wyborach na przewodniczącego Nowoczesnej.

Posłowie Pudłowski i Gasiuk-Pihowicz ocenili, że Lubnauer jest "najlepszą osobą do wzięcia odpowiedzialności" za partię. "Wszystkie ręce na pokład" - napisał na Twitterze Pudłowski, dodając, że decyzję podjął po konsultacjach z działaczami z woj. lubuskiego i innych regionów.

Sama Lubnauer napisała, że postara się łączyć, nie dzielić.

Przepychanki w Nowoczesnej

A wiadomo nie od dziś, że takie podziały są w samej Nowoczesnej. Jeszcze niedawno Ryszard Petru mówił o lojalności w kontekście kandydatów na przewodniczącego partii. Powiedział, że wcześniej Katarzyna Lubnauer i Kamila Gasiuk-Pihowicz deklarowały lojalność i nie będą kandydować w wyborach. - Jestem lojalnym członkiem Nowoczesnej i nie rozumiem lojalności w taki sposób, że to sytuacja, w której nie mówi się o pewnych trudnościach i nie podejmuje wyzwań – stwierdziła.

dr2g7q1

- Jak obserwuje działanie Katarzyny Lubnauer to widzę pewne wyczucie społeczne. Pewnie większe niż w tym momencie ma Ryszard Petru. Widzę pewną stabilność w działaniu Lubnauer – stwierdziła Kamila Gasiuk-Pihowicz.

"Lubnauer skłamała"

Teraz głos zabrała Joanna Schmidt. Broni Petru i atakuje Lubnauer.

- Katarzynę Lubnauer przerastają kryzysowe sytuacje - powiedziała w "Super Expressie". Stwierdziła także, że na początku stycznia Katarzyna Lubnauer skłamała w mediach, że wyjazd Schmidt i Petru do Portugalii był partyjny, służbowy. Miała bowiem doskonale wiedzieć, że byli tam prywatnie.

- Wielokrotnie była naszym gościem w domu i wiedziała, że razem mieszkamy, że jesteśmy parą - opowiada "SE" posłanka Joanna Schmidt.

dr2g7q1

Zobacz także: Ryszard Petru i Joanna Schmidt. Oto szczegóły ich znajomości

Oczywiście uważa, że to właśnie Petru powinien być dalej przewodniczącym.

Gazeta zapytała o komentarz Lubnauer. - Nie będę komentować tego, w jaki sposób Joanna Schmidt mnie krytykuje. Nie będę prowadzić kampanii w taki sposób. Jest to kampania różnych emocji - stwierdziła.

Zobacz: Wpadki i lapsusy Ryszarda Petru

dr2g7q1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dr2g7q1
dr2g7q1
Więcej tematów