Trwa ładowanie...
d35h36r

Joanna Scheuring-Wielgus chce dymisji Episkopatu. Wybiera się z raportem do papieża

- Wielu biskupów w ostatnich latach ukrywało i przenosiło przestępców z parafii do parafii - uważa Joanna Scheuring-Wielugs. Posłanka partii Teraz! chce, by w związku z tym zdymisjonowano polski Episkopat. Zamierza do tego doprowadzić osobiście.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joanna Scheuring-Wielgus uważa, że dymisja Episkopatu jest możliwa
Joanna Scheuring-Wielgus uważa, że dymisja Episkopatu jest możliwa (PAP, Fot: Mateusz Grochocki)
d35h36r

- Jesteśmy w procesie uświadamiania Polaków ws. przypadków pedofilii w Kościele (…). Coraz więcej ludzi wie więcej na ten temat i uświadamia sobie to zło - powiedziała w rozmowie z portalem gazeta.pl Joanna Scheuring-Wielgus.

Posłanka partii Teraz! ostatnio zażądała usunięcia z Gdańska pomnika ks. Henryka Jankowskiego. W "Dużym Formacie" opisano wspomnienia kobiety, którą duchowny miał molestować w dzieciństwie. - Ważny jest nacisk społeczny - zaznaczyła. Ale na tym nie zamierza poprzestać. - Moim celem jest doprowadzenie do dymisji Episkopatu. Wielu biskupów w ostatnich latach ukrywało i przenosiło przestępców z parafii do parafii - powiedziała Scheuring-Wielgus.

I zapewniła, że ma już gotowy plan, jak to zrobić. W lutym odbędzie się spotkanie przewodniczących episkopatów z całego świata dotyczące nadużyć wobec nieletnich. Posłanka Teraz! chce tam pojechać i wręczyć papieżowi Franciszkowi raport dotyczący pedofilii w polskim Kościele. Jak twierdzi, prowadzi już na ten temat rozmowy z Watykanem.

d35h36r

Scheuring-Wielgus przypomniała, że w maju episkopat Chile podał się do dymisji po kryzysie wywołanym nadużyciami duchownych.

Zobacz także: Miasto murem podzielone. Naprzeciw siebie stoją Polacy i Romowie

Źródło: gazeta.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d35h36r

Podziel się opinią

Share
d35h36r
d35h36r