Trwa ładowanie...
d2d5wr1

Joanna Mucha w #dziejesienazywo: PiS powinnno rządzić samodzielnie

Rzeczniczka sztabu PO Joanna Mucha w #dziejesienazywo oświadczyła, że jeśli partia Jarosława Kaczyńskiego wygra niedzielne wybory, to powinna wziąć władzę w swoje ręce i utworzyć rząd mniejszościowy. - Polacy nie byliby w stanie zrozumieć sytuacji, w której partie opozycyjne utworzyłyby koalicję kordonową - tłumaczyła. Rzecznik PiS Elżbieta Witek przyznała, że "egzotyczna koalicja" z 2005 r. się nie powiodła. - Chcielibyśmy, żeby teraz były to rządy samodzielne - podkreśliła.

Share
d2d5wr1

Czy po wyborach w Sejmie powstanie szeroka koalicja przeciw PiS? Joanna Mucha uważa, że zwycięstwo PiS wcale nie jest jeszcze pewne. - Gdyby jednak tak się zdarzyło, że PiS zajęłoby pierwsze miejsce, to uważam, że Polacy nie byliby w stanie zrozumieć sytuacji, w której partie opozycyjne utworzyłyby koalicję kordonową. PiS powinno wziąć wtedy władzę w swoje ręce, nawet, jeśli by to miał był rząd mniejszościowy - mówiła.

- Jeśli nie wiecie, jak rządzić, dajcie spróbować innym - odpowiedziała rzeczniczce sztabu PO Elżbieta Witek. Przyznała, że politycy PiS mają świadomość, że "egzotyczna koalicja" (PiS-Samoobrona-LPR) z 2005 r. się nie powiodła.

- Chcielibyśmy, żeby nowy rząd był jednorodny, żebyśmy mogli rządzić samodzielnie. Jeśli okazałoby się, że nie będzie to możliwe, będziemy rozmawiać po wyborach - zapowiedziała rzecznik PiS.

d2d5wr1

Podziel się opinią

Share
d2d5wr1
d2d5wr1
Więcej tematów