Trwa ładowanie...
d1p6u0q

Joanna Kluzik-Rostkowska: religia nie powinna być przedmiotem maturalnym

- Religia nie powinna być przedmiotem maturalnym. Nie wolno mieszać wiary z wiedzą. Religia jest sferą ducha i wiary – nie wyobrażam sobie, żeby była przedmiotem maturalnym – powiedziała w „Kropce nad i” w TVN24 Joanna Kluzik-Rostkowska, nominowana na minister edukacji narodowej. - Etyka powinna być bardziej realnym przedmiotem w szkołach - dodała.
Share
Joanna Kluzik-Rostkowska: religia nie powinna być przedmiotem maturalnym
Źródło: WP.PL
d1p6u0q

Oto nowi ministrowie w rządzie Tuska - zobacz zdjęcia

Kluzik-Rostkowska podkreśliła także, że w szkole jest potrzebna edukacja seksualna. - Dzisiaj młody człowiek zwykle czerpie wiedzę na temat edukacji seksualnej z internetu w formie bardzo zwulgaryzowanej, więc byłoby dobrze, żeby ta zwulgaryzowana forma była uzupełniona o coś, co jest miękkie, ładne, przyjemne i jest kompletem informacji - wyjaśniła.

Jej zdaniem dorosły człowiek, który wchodzi w życie, powinien być "wyposażony w taką wiedzę, która pozwoliłaby mu nie popełniać błędów, które będą go wiele kosztowały". Jak dodała, ma na myśli np. niechciane ciąże. - To jest bardzo poważny problem. Dobra edukacja seksualna jest metodą, aby tych błędów nie popełniać - podkreśliła. .

d1p6u0q

Nowa minister edukacji pytana była także o to, od kiedy w szkołach należy wprowadzić edukację seksualną. Kluzik-Rostkowska podkreśliła, że najpierw należy określić, kto miałby taką edukację prowadzić. - Wcale nie jestem przekonana, że powinni to robić nauczyciele. Bywają czasami takie sytuacje, że do szkoły przychodzą osób z zewnątrz, które są kompetentne w tej dziedzinie i są lepiej przyjmowane przez młodzież - zaznaczyła.

Podkreśliła, że trzeba także "uszanować te rodziny, które nie życzą sobie takiej edukacji". - Ja bym bardzo chciała się dowiedzieć, z pomocą badań, skąd dzisiaj młodzież czerpie wiedzę na temat seksualności - powiedziała.

Kluzik-Rostkowska była także pytana o obowiązek szkolny dla sześciolatków. Przyznała, że "dzisiaj część szkół nadal jest nieprzygotowana na przyjęcie sześciolatków". - To nie jest dobra wiadomość. Szanuję obawy rodziców. Też nie chciałabym, by moje dziecko poszło do nieprzygotowanej szkoły. To jest realny problem - mówiła minister.

Kluzik-Rostkowska powiedziała także, że chciałaby po swojej nominacji "bardzo poważnie" przyjrzeć się projektom, nad którymi pracuje MEN.

d1p6u0q

Dodała, że z nauczycielami, którzy w sobotę przyjadą na manifestacje do Warszawy, spotka się jeszcze obecna minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas.

Joanna Kluzik-Rostkowska zostanie zaprzysiężona na nowego ministra edukacji narodowej 27 listopada.

* Źródło:TVN24,PAP, WP.PL*

 (fot. WP.PL)
Źródło: (fot. WP.PL)
d1p6u0q

Podziel się opinią

Share
d1p6u0q
d1p6u0q
Więcej tematów