Trwa ładowanie...
d2zdwcb
IAR

Joanna Kluzik-Rostkowska (PO) spodziewa się problemów z maturami

• Od przyszłego roku szkolnego maturzyści zyskają prawo odwoływania się od wyników matur do Kolegium Arbitrażu Egzaminacyjnego • Joanna Kluzik-Rostkowska z Platformy Obywatelskiej uważa, że to wydłuży proces rekrutacji na studia
Share
Joanna Kluzik-Rostkowska (PO) spodziewa się problemów z maturami
Źródło: WP, Fot: Łukasz Szełemej
d2zdwcb

Zdaniem byłej minister edukacji narodowej, w przyszłym roku zaczną się masowe odwołania od wyników matur. Uczniowie będą sprawdzać swoje prace, bo będzie taka możliwość, mimo że nie będą mieli podejrzeń co do błędów w ocenie. W związku z tym, jej zdaniem, trzeba będzie wcześniej przeprowadzać matury lub opóźnić rekrutację na studia.

Utworzenie Kolegium to odpowiedź na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który nakazał utworzenie niezależnego organu odwoławczego. W jego skład mają wchodzić doświadczeni egzaminatorzy oraz eksperci w danej dziedzinie. Joanna Kluzik-Rostkowska uważa, że taka budowa Kolegium nie spodoba się nauczycielom. Oceniać ich będą akademicy, którzy mają niewielką styczność z pracą w szkole, a przez to z podstawą programową.

Propozycje ministerstwa zakładają możliwość fotografowania swoich arkuszy podczas wglądu. Zdaniem resortu edukacji, przepisywanie swoich odpowiedzi będzie niepotrzebną stratą czasu uczniów i pracowników okręgowych komisji egzaminacyjnych.

d2zdwcb

Podziel się opinią

Share
d2zdwcb
d2zdwcb
Więcej tematów