Trwa ładowanie...

Jeszcze jedna antena i VIP-y będą mogły latać Tu-154

Jest nowy program szkolenia załóg Tu-154. Samolot jest praktycznie gotowy do lotów, czeka tylko na antenę telefonu satelitarnego - poinformował rzecznik Sił Powietrznych ppłk Robert Kupracz.

Jeszcze jedna antena i VIP-y będą mogły latać Tu-154Źródło: PAP
d18r9vl
d18r9vl

Jak powiedział Kupracz, nowy program szkolenia został przygotowany specjalnie do tego typu samolotu, uwzględniono w nim doświadczenia i zalecenia wprowadzone po katastrofie smoleńskiej.

- Wcześniej szkolenie odbywało się według zestawu ćwiczeń dla wszystkich samolotów transportowych. Program pochodził z końca lat 70., ale nie był dokumentem zamkniętym, oczywiście wprowadzano do niego zmiany - powiedział Kupracz.

- Teraz wprowadzamy osobne programy na każdy typ samolotu, pierwszy taki program powstał dla samolotu CASA C-295 - dodał rzecznik.

d18r9vl

Poinformował także, że wyremontowany ostatnio Tu-154 na razie nie lata, ale praktycznie jest gotowy do lotów z osobami pełniącymi najwyższe funkcje w państwie. - Czekamy na antenę telefonu satelitarnego - powiedział Kupracz. Podkreślił, że chodzi nie o część wyposażenia kabiny załogi, lecz jedynie telefon umożliwiający pasażerom łączność z dowolnym rozmówcą na świecie.

Wprowadzenie nowego programu szkoleń Kupracz zapowiadał na początku listopada. Poinformował też wtedy, że w przyszłym roku piloci Tu-154 będą szkoleni na trenażerach w Moskwie. W tym roku korzystali z nich piloci odnawiający uprawnienia po przerwie w wykonywaniu lotów Tu-154 i nowy pilot przygotowywany do latania tą maszyną - jedyną tego typu, która pozostała w wojsku po katastrofie w Smoleńsku.

d18r9vl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18r9vl
Więcej tematów