Trwa ładowanie...
d2a1bwm

Jesteśmy przed pałacem prezydenckim. Kolejne protesty przeciwko reformie sądownictwa

Część polskiego społeczeństwa obawia się, że prezydenckie ustawy o sądach, nie będą wiele lepsze od rozwiązań proponowanych pierwotnie. Pod pałacem prezydenckim zebrali się protestujący, którzy chcą wpłynąć na decyzję głowy państwa w sprawie reformy sądownictwa.Wirtualna Polska relacjonuje dla was to wydarzenie na żywo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (PAP)
d2a1bwm

Wydarzenie inicjatywy "Akcja Demokracja" organizowane jest pod hasłem "Wszystkie światła na prezydenta". Uczestnicy protestu domagają się od prezydenta uwzględnienia głosów części społeczeństwa przy podejmowaniu decyzji o kształcie projektu ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Uczestnicy protestu "Wszystkie światła na prezydenta". WP.PL
Podziel się

Według organizatorów dzisiejszego zgromadzenia pod pałacem prezydenckim, prezydent nie uwzględniał dotąd głosów obywateli w konsultacjach na reformą wymiaru sprawiedliwości.

d2a1bwm

"Jesteśmy tutaj, żeby nasz głos w tej bliskości Pałacu Prezydenckiego wybrzmiał i żeby pan prezydent nie zapominał o tym, że oczekujemy od niego przedstawienia propozycji ustaw, które będą zgodne z konstytucja" - powiedziała Weronika Paszewska, przedstawicielka ruchu "Akcja Demokracja".

Scena protestujących pod pałacem prezydenckim. WP.PL
Podziel się

W czasie zgromadzenia po Krakowskim Przedmieściu, dało się słyszeć skandowanie: "tak wygląda demokracja" i "Konstytucja!".

Organizatorzy odczytali fragmenty ustawy zasadniczej oraz listy obywateli kierowane do prezydenta, w których apelowali o ostrożność w pracach nad reformą. W tym czasie można było zauważyć stojące na scenie puste krzesło, symbolizujące miejsce prezydenta - wśród obywateli.

Źródło: PAP

d2a1bwm

Podziel się opinią

Share

d2a1bwm

d2a1bwm
Więcej tematów