Trwa ładowanie...
d4dnuav

Jest wyrok w sprawie poseł Kukiz'15 kontra "Newsweek"

Koniec sądowego sporu między posłem Ruchu Kukiz'15 Markiem Jakubiakiem a tygodnikiem "Newsweek". Sąd nakazał redakcji przeprosić parlamentarzystę i zapłacić mu odszkodowanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest wyrok w sprawie poseł Kukiz'15 kontra "Newsweek"
(WP.PL)
d4dnuav

Na łamach tygodnika Tomasza Lisa pojawił się artykuł, w którym Newsweek oskarżył posła Kukiz’15, Marka Jakubiaka, o zakup jednego z browarów w Polsce - Ciechan - za pieniądze od mafii - przypomina pikio.pl. Jakubiak stwierdził, że będzie bronił swojego dobrego imienia i złożył pozew.

Jak podaje serwis, sąd zdecydował, że "Newsweek" musi przeprosić Marka Jakubiaka i zapłacić 30 tys. zł tytułem odszkodowania

Zobacz też: ONR kontratakuje i zapowiada procesy

"Kłamaliście, żeby zniszczyć i tego wam nie daruję" - napisał na Twitterze polityk Kukiz '15.

To kolejny przegrany przez redakcję proces jaki wytoczył jej poseł Jakubiak. W 2016 roku sąd nakazał redaktorowi naczelnemu "Newsweeka" usunąć z internetowego wydania artykuł, w którym posła Kukiz’15 oskarżono o powiązania z "gdańską mafią".

d4dnuav

W innym procesie to Browary Jakubiak, należące do Jakubiaka, przegrały z "Newsweekiem" w sądzie. W czerwcu 2016 roku Wojciech Cieśla, autor tekstu o Marku Jakubiaku, został prawomocnie uniewinniony. Sąd od 2014 r. zajmował się sprawą artykułu "Dygotki husarza".

Sprawa przeciwko dziennikarzowi "Newsweeka" prowadzona była z oskarżenia prywatnego Browarów Regionalnych Jakubiak za przestępstwo zniesławienia. Wojciechowi Cieśli groziła grzywna, kara ograniczenia wolności lub 2 lata więzienia. Pierwszy uniewinniający wyrok zapadł przed Sądem Rejonowym dla Warszawy Mokotowa w Warszawie. W czerwcu ubiegłego roku Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji i uniewinnił dziennikarza.

d4dnuav

Podziel się opinią

Share
d4dnuav
d4dnuav