PolitykaJest reakcja zarządu Polskiego Radia na akcję "Kogo nie słuchać"

Jest reakcja zarządu Polskiego Radia na akcję "Kogo nie słuchać"

• Pracownicy "Trójki" zorganizowali akcję "Kogo nie słychać"
• Jest wyrazem sprzeciwu wobec odsunięcia dwóch dziennikarek od pracy
• Zarząd Polskiego Radia wydał oświadczenie w tej sprawie
• "Celem akcji jest dyskredytowanie Polskiego Radia jako nadawcy publicznego" - czytamy w oświadczeniu

Jest reakcja zarządu Polskiego Radia na akcję "Kogo nie słuchać"
Źródło zdjęć: © PAP | Bartłomiej Zborowski

21.10.2016 | aktual.: 21.10.2016 09:43

Pracownicy "Trójki" Polskiego Radia zorganizowali akcję "Kogo nie słychać" - zamieszczali swoje zdjęcia z zakrytymi lub zaklejonymi ustami na swoich profilach w mediach społecznościowych, dodając #kogoniesłychać. W ten sposób chcieli wyrazić swój sprzeciw wobec odsunięcia od pracy na swoich dotychczasowych stanowiskach Małgorzaty Spór i Anny Zaleśnej, które zajmowały się prowadzeniem serwisów informacyjnych. Według nieoficjalnych informacji, jakie podał portal wirtualnemedia.pl, przełożeni dziennikarek nie byli zadowoleni z dobierania informacji do serwisów, stąd decyzja o przesunięciu Spór i Zaleśnej do wykonywania innych obowiązków.

Zarząd Polskiego Radia ostro skrytykował akcję swoich pracowników i wydał oświadczenie w tej sprawie. "Polskie Radio jest instytucją publiczną, której celem jest przekazywanie rzetelnych i obiektywnych informacji oraz pluralistycznych opinii. Odpowiedzialność za przestrzeganie obowiązków nadawcy spoczywa na Zarządzie spółki. Każdy pracownik, który identyfikuje się z wyrażoną ustawowo misją nadawcy publicznego ma stworzone warunki do pracy i rozwoju, niezależnie od własnych poglądów, czy przekonań" - czytamy w piśmie.

"Media publiczne są własnością wszystkich Polaków. Żadna grupa zawodowa, społeczna czy polityczna nie może wpływać na prawo Polskiego Radia do dbałości o podstawowe standardy dziennikarskie, związane ze sposobem relacjonowania debaty publicznej. Żaden pracownik, czy współpracownik Polskiego Radia nie ma prawa wykorzystywać dorobku tej instytucji do realizowania własnych celów politycznych, społecznych czy środowiskowych. Wynika to nie tylko z obowiązującego prawa, ale przede wszystkim z kanonów etyki dziennikarskiej" - pisze w dalszej części oświadczenia zarząd Polskiego Radia.

"Zarząd dołoży wszelkich starań, by dbać o dobre imię mediów publicznych, zarówno w obszarze jakości tworzonych programów, standardów dziennikarskich, jak i w sferze zachowania własnych pracowników i współpracowników w przestrzeni publicznej" - czytamy.

Źródło artykułu:WP Wiadomości
protesttrójkazarząd
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (280)