ycipk-4dmaxj

Jest reakcja Kaczyńskiego na decyzję komisji etyki

- Werdykt był do przewidzenia - tak Jarosław Kaczyński skomentował decyzję komisji etyki ws. jego słów o "zdradzieckich mordach".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński (East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)
ycipk-4dmaxj

Jak wyjaśnił, większość w komisji ma opozycja.

Z nieoficjalnych informacji mediów wynika, że komisja podjęła decyzję o upomnieniu prezesa PiS. Chodzi o wypowiedż, która padła z jego ust podczas lipcowego posiedzenia Sejmu. Kaczyński po słowach Borysa Budki (PO), który przywoływał postać zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, zwrócił się do oponentów mówiąc: "Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata, niszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami".

Kaczyński tłumaczy w rozmowie z PAP, że jego wypowiedź "trzeba odbierać w kontekście wszystkiego, co od ponad 2 lat dzieje się w Sejmie - bardzo brutalnych ataków opozycji".

ycipk-4dmaxj

Sejmowa komisja etyki ujawni swoją decyzję dopiero po jej uprawomocnieniu, czyli po dwóch tygodniach. Taki jest zapis w regulaminie. Kaczyński ma 14 dni na odwołanie się od niej.

Komisja etyki, po rozpatrzeniu sprawy i stwierdzeniu naruszenia przez posła zasad etyki poselskiej, może w drodze uchwały: zwrócić posłowi uwagę, udzielić posłowi upomnienia lub udzielić nagany.

Kaczyński nie stawił się na posiedzeniu komisji.

ycipk-4dmaxj

Zobacz także: Adam Bodnar: "Na naszych oczach zmienił nam ustrój państwa"

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4dmaxj

ycipk-4dmaxj
ycipk-4dmaxj