Trwa ładowanie...

Jest prosty sposób. Bateria w telefonie wytrzyma dwa razy dłużej

Większość z nas jest świadoma podstawowych metod na oszczędzanie baterii w naszych smartfonach. Niemniej jednak są skuteczne sposoby na wydłużenie żywotności baterii w telefonie z systemem Android. Wiele z tych funkcji, które są nieustannie aktywne w tle, prawdopodobnie nie jest tobie nawet znane, a co więcej, nie korzystasz z nich na co dzień. Jak je wyłączyć, aby bateria w Twoim telefonie trzymała dłużej?

Telefon komórkowy. Zdjęcie ilustracyjnyTelefon komórkowy. Zdjęcie ilustracyjnyŹródło: Getty Images, fot: Kiko Jimenez
d1ymt77
d1ymt77

Co zrobić, żeby bateria w telefonie trzymała dłużej?

Często zdarza się, że nasze telefony wykonują różne czynności bez naszej wiedzy czy zgody. Na przykład, skanują one nasze otoczenie w poszukiwaniu urządzeń, do których moglibyśmy się podłączyć za pomocą bluetooth. Podobnie działają w przypadku poszukiwania drukarek. Co więcej, nasze telefony nieustannie wysyłają zapytania do niemal wszystkich zainstalowanych aplikacji, sprawdzając, czy mogą nam przesłać jakieś powiadomienia.

Wszystko to są czynności, które najprawdopodobniej nie są nam potrzebne, a jednocześnie zużywają znaczną część energii naszej baterii.

Zastanawiasz się, jak sprawić, aby bateria w Twoim telefonie z Androidem trzymała dłużej? Oto kilka funkcji, które mogą znacznie obciążać baterię, a z których prawdopodobnie nie korzystasz i nawet nie wiedziałeś, że istnieją:

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

To ostatnie miesiące HIT-u. Minister mówi jasno

Udostępnianie urządzenia przez bluetooth Google

Jeżeli kiedykolwiek będziesz potrzebował przesłać coś za pomocą bluetooth, możesz wtedy samodzielnie włączyć tę funkcję. W przeciwnym razie ciągłe skanowanie przez aplikację Google w poszukiwaniu połączeń bluetooth z innymi urządzeniami jest niepotrzebne i prawdopodobnie nigdy z niej nie korzystałeś.

d1ymt77

Aby to zmienić, wejdź do ustawień swojego telefonu i poszukaj zakładki "Google" (zazwyczaj znajduje się ona na dole). Kliknij na nią, a następnie na opcję "Udostępnianie w pobliżu". Po otwarciu tej opcji odznacz wszystko, co tam znajdziesz (jest to udostępnianie wyłącznie przez bluetooth, więc nie musisz się martwić, że wyłączysz coś innego). Następnie wróć do poprzedniego ekranu (czyli "Google") i wybierz zakładkę "Urządzenia". Po przejściu do kolejnego ekranu wyłącz opcję "Pokaż powiadomienia". Jeśli tego nie zrobisz, twój telefon nadal będzie skanował inne urządzenia w poszukiwaniu możliwości połączenia się przez bluetooth Google.

Skanowanie w poszukiwaniu drukarek

Twój telefon prawdopodobnie cały czas skanuje otoczenie w poszukiwaniu drukarki. Aby to zmienić, wejdź w ustawienia i w wyszukiwarce wpisz słowo "druk". Pojawi Ci się opcja "drukowanie" lub "drukarka". Kliknij na jedną z nich, a następnie na opcję "domyślna usługa drukowania". Zobaczysz ekran z możliwością wyłączenia tej usługi. Zrób to, chyba że rzeczywiście często drukujesz coś ze swojego telefonu.

Wyłączanie niepotrzebnych powiadomień

Kolejnym krokiem jest wyłączenie niepotrzebnych powiadomień. Aby to zrobić, wejdź ponownie w ustawienia telefonu. W wyszukiwarce wpisz "powiadomienia", a następnie wybierz tę opcję. Teraz pozostaw powiadomienia tylko z tych aplikacji, z których rzeczywiście korzystasz, a resztę odznacz.

d1ymt77

Źródło: genialne.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1ymt77
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ymt77
Więcej tematów