Trwa ładowanie...

Jest pokłosie głosowania ws. Koguta. Stanisław Karczewski publikuje nowelizację regulaminu Senatu

Stanisław Karczewski wydał polecenie przygotowania projektu pilnej nowelizacji regulaminu dotyczącej tajności głosowań. Dokument już jest. Marszałek Senatu pochwalił się nim na Twitterze.

Share
Jest pokłosie głosowania ws. Koguta. Stanisław Karczewski publikuje nowelizację regulaminu Senatu
Źródło: PAP, fot: Marcin Obara
d1edehf

"Zgodnie z deklaracją przedkładam senatorom nowelizację regulaminu Senatu znoszącą tajność głosowań" - napisał Karczewski. Jak zapewnił, Senat zajmie się tym projektem na przyszłotygodniowym posiedzeniu. Marszałek do komentarza dołączył zdjęcie dokumentu.

Co się w nim znajduje? Wyliczono, w których artykułach regulaminu "skreśla się wyrazy 'w głosowaniu tajnym'". Co więcej, Senat będzie decydował o tajności obrad bez udziału publiczności i przedstawicieli mediów, po wysłuchaniu uzasadnienia wniosku, ale bez debaty.

Zobacz też: "Tani chwyt", "zastraszenie senatorów". Publicyści kłócą się o senatora Koguta

Skad pomysł na nowelizację?

Przypomnijmy, że w głosowaniu senatorowie, w tym 66 należących do Prawa i Sprawiedliwości zdecydowali o tym, że nie można zatrzymać ani aresztować tymczasowo Stanisława Koguta.

d1edehf

Prezes Jarosław Kaczyński nie ukrywał, że postawa senatorów PiS mu się podoba. Wystosował list do członków swojego ugrupowania.

d1edehf

Podziel się opinią

Share
d1edehf
d1edehf
Więcej tematów