"Jest nieporozumieniem". Kaczyński coraz ostrzej o Mentzenie
Jarosław Kaczyński ostro skomentował wypowiedzi Sławomira Mentzena, dotyczące paktu senackiego. - Obecność pana Mentzena w polityce jest jednak pewnym nieporozumieniem - stwierdził prezes PiS.
Co musisz wiedzieć?
- Jarosław Kaczyński skrytykował Sławomira Mentzena, twierdząc, że jego obecność w polityce to "nieporozumienie".
- Sławomir Mentzen zasugerował, że prezydent Karol Nawrocki mógłby być gospodarzem paktu senackiego.
- Pakt senacki to koncepcja, która funkcjonuje w rozmowach polityków prawicowych od dłuższego czasu.
Jarosław Kaczyński ostro zareagował na słowa Sławomira Mentzena, który w programie Radia Zet zasugerował, że prezydent Karol Nawrocki mógłby być gospodarzem paktu senackiego. Mentzen podkreślił, że nie chce rozmawiać z Kaczyńskim na ten temat. - Z Kaczyńskim dogadywać się nie zamierzam, bo nie jest to człowiek, który dotrzymuje umów, z którym warto rozmawiać - powiedział lider Konfederacji, co nie spodobało się prezesowi PiS.
Kaczyński odpowiedział Mentzenowi
- Łączenie tego rodzaju propozycji z obraźliwymi występami pokazuje tylko jedną rzecz, że obecność pana Mentzena w polityce jest jednak pewnym nieporozumieniem - oświadczył Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej.
Prezes PiS podkreślił, że koncepcja paktu senackiego jest obecna w rozmowach polityków prawicowych od dłuższego czasu. Ocenił, że taki pakt mógłby być efektywny, podobnie jak ten zawarty przez "drugą stronę" polityczną.
Słowa Merkel wywołały burzę. W Sejmie bez litości dla byłej kanclerz Niemiec
- Łatwo obliczyć, że gdyby nasza strona zawarła taki pakt, to on też byłby efektywny i to bardziej niż tamtej strony. Dlatego jest o czym mówić - stwierdził Kaczyński.
Źródło: Radio Zet, WP