Trwa ładowanie...
d4ezoig
RMF FM

Jest konkurs na stanowisko nowego prezesa stadniny w Janowie Podlaskim

• ANR ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko szefa stadniny w Janowie Podlaskim • Poprzedni prezes podał się do dymisji po tym, jak padła cenna klacz
Share
Konie w Janowie Podlaskim
Konie w Janowie PodlaskimŹródło: PAP, Fot: Wojciech Pacewicz
d4ezoig

Agencja Nieruchomości Rolnych ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa Stadniny Koni Arabskich w Janowie Podlaskim - podaje RMF FM. Nabór potrwa do 30 maja. Poprzedni prezes podał się do dymisji na początku kwietnia po tym, jak w stadninie padła kolejna cenna klacz.

Ośrodek w Janowie Podlaskim będzie miał nowego szefa najwcześniej 21 czerwca, bo do tego dnia, zgodnie z planem, mają potrwać przesłuchania kandydatów, którzy zgłoszą się do konkursu. Kto się zgłosił, będzie z kolei wiadomo 6 czerwca.

Kandydaci, zgodnie z ogłoszeniem, muszą wykazać się wiedzą o spółce i branży, a więc o stadninie w Janowie i o hodowli koni. Muszą też mieć doświadczenie w tej kwestii.

d4ezoig

Ogłoszenie konkursu na prezesa janowskiej stadniny zapowiedział na początku kwietnia minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Kierujący stadniną Marek Skomorowski oddał się do dyspozycji prezesa ANR w związku - jak tłumaczył minister - z "nagonką medialną". Chodziło o sprawę padnięcia klaczy Prerii i Amry należących do Shirley Watts.

Marek Skomorowski został powołany na stanowisko prezesa po zwolnieniu długoletniego szefa tej stadniny Marka Treli. Jako powód jego dymisji wskazano "utratę zaufania" i niegospodarność.

d4ezoig

Podziel się opinią

Share
d4ezoig
d4ezoig
Więcej tematów