Trwa ładowanie...
dk6o0so

Jest decyzja prokuratury ws. śmierci Igora Stachowiaka

Decyzją prokuratury, zebrany w toku śledztwa materiał dowodowy nie daje podstaw do skierowania aktu oskarżenia w zakresie nieumyślnego spowodowania śmierci Igora Stachowiaka.
Share
Do tragicznej śmierci Igora Stachowiaka doszło w maju 2016 roku
Do tragicznej śmierci Igora Stachowiaka doszło w maju 2016 rokuŹródło: Policja
dk6o0so

O decyzji prokuratury poinformowała PAP.

Zdaniem biegłych to nie brutalna interwencja funkcjonariuszy doprowadziła do śmierci 25-latka. W ich ocenie Igor Stachowiak zmarł z powodu niewydolności krążeniowo-oddechowej w przebiegu arytmii po epizodzie excited delirium spowodowanym zażyciem środków psychoaktywnych.

Do tragicznej śmierci mężczyzny doszło w maju 2016 roku na wrocławskim komisariacie policji Stare Miasto. Media ujawniły nagranie z toalety, gdzie 25-latek był przesłuchiwany - przy zgaszonym świetle, skuty w kajdanki, rażony paralizatorem. Jeden z policjantów kazał mu ściągać spodnie.

dk6o0so

Nad Stachowiakiem miało się znęcać czterech policjantów: Adam W., Łukasz R., Paweł P. oraz Paweł G. We wrześniu 2017 roku usłyszeli prokuratorskie zarzuty ws. przekroczenia uprawnień oraz fizycznego i psychicznego znęcania się nad 25-latkiem. Grozi za to do pięciu lat pozbawienia wolności.

Zobacz również: "Kto nami rządzi?": Pościg za zbrodnie z Marca'68. Jan Żaryn: Trzeba dążyć do prawdy"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dk6o0so

Podziel się opinią

Share
dk6o0so
dk6o0so
Więcej tematów