Trwa ładowanie...

Jest data pogrzebu Jerzego Krzanowskiego. Prośba rodziny: "Będziemy wdzięczni"

W piątek 14 czerwca odbędzie się pogrzeb jednego z najbogatszych Polaków - Jerzego Krzanowskiego. Mężczyzna zostanie pożegnany w symbolicznym miejscu. Rodzica zwróciła się do mieszkańców z delikatną prośbą dotyczącą ceremonii.

Jerzy Krzanowski nie żyje. Wiadomo, co z jego pogrzebemJerzy Krzanowski nie żyje. Wiadomo, co z jego pogrzebemŹródło: Nowy Styl
d4927rq
d4927rq

Prokuratura nadal nie informuje oficjalnie, co było przyczyną śmierci Jerzego Krzanowskiego. Po przeprowadzeniu sekcji zwłok ciało zostało wydane rodzinie. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w piątek 14 czerwca o godzinie 12:00 w Kościele i cmentarzu przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa Krosno-Turaszówka (ul. Wyspiańskiego 27).

Jerzy Krzanowski pochodził właśnie z Turaszówki, która kiedyś była oddzielną wsią pod Krosnem. Tam dorastał, uczęszczał do lokalnej parafii i tam też zaczynał swoją drogę do przedsiębiorczości. W barze przy krytej pływalni sprzedawał frytki, tak naprawdę zaczęła się jego przygoda z biznesem. Chociaż przez kolejne lata milioner zamieszkiwał inne okolice Krosna, to Turaszówka miała dla niego szczególne znaczenie. Wielokrotnie powtarzał to w rozmowach z mediami i innymi przedsiębiorcami. "Jestem z Turaszówki" - poprawiał dziennikarzy, którzy przypisywali mu adres jasielski (siedzibę Nowego Stylu). Mieszkańcy sądzą, że wybór przez rodzinę Turaszówki jako miejsca pożegnania jest więc symboliczny.

Rodzina prosi o nie przynoszenie wieńców i kwiatów. W zamian bliscy zmarłego "będą wdzięczni za ewentualne drobne datki na rzecz Fundacji im. Janusza Korczaka, której Jurek był współzałożycielem i fundatorem, a która wspiera edukację dzieci i młodzieży na Podkarpaciu".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nagranie rozpaliło sieć. Warszawska policja w akcji. "Boją się"

W Krośnie i okolicy temat śmierci Jerzego Krzanowskiego nadal przeważa w rozmowach mieszkańców. Z upływem dni mnożą się też kolejne teorie, dotyczące tego, jak zginął były współwłaściciel firmy Nowy Styl. Prokuratura sprostowała natomiast niektóre doniesienia i przekazała oficjalnie, że Jerzy Krzanowski nie zginął przez powieszenie. Śledczy podkreślają także, że do śmierci nie przyczyniły się osoby trzecie.

d4927rq

Prokuratura w lakonicznym komunikacie informuje, że opinia sekcyjna zostanie sporządzona w późniejszym terminie, po przeprowadzeniu wszystkich badań zleconych przez Prokuraturę Rejonową w Krośnie.

Kim był Jerzy Krzanowski?

Jerzy i Adam Krzanowscy wraz z Henrym i Ronaldem Stern z USA w maju 1992 r. założyli firmę Nowy Styl. Bracia na początku zatrudniali siedem osób i produkowali krzesła, które następnie rozwozili po Polsce polonezem. W 1993 roku rozwinęli sprzedaż krzeseł biurowych. Wkrótce przedsiębiorstwo zyskało renomę jednego z najbardziej rozpoznawalnych producentów krzeseł, stając się potentatem na rynku europejskim. Firma jest znana także z realizacji siedzeń na Stadionie Narodowym w Warszawie czy na mistrzostwach świata w Katarze.

d4927rq

Nowy Styl współpracował z wieloma znanymi markami, jak Toyota, Siemens czy Deloitte. Bracia Krzanowscy wielokrotnie pojawiali się na liście najbogatszych Polaków. Ich wspólny majątek szacowany jest obecnie na ponad 710 mln zł. W 2023 roku Jerzy Krzanowski zrezygnował z członka zarządu firmy Nowy Styl. Przepisał swoje udziały dwóm dorosłym córkom z pierwszego małżeństwa.

Jerzy Krzanowski przez całe swoje życie angażował się w działalność charytatywną. Wspierał krośnieński sport, pomagał wychowankom domów dziecka z całego regionu.

Joanna Zajchowska, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4927rq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4927rq
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj