Trwa ładowanie...
d47ekxe
17-09-2008 08:00

Jesień w Programie 2 Polskiego Radia


Dwójka Polskiego Radia wprowadzi jesienną ramówkę 29 września.
Wśród zaproponowanych zmian pojawią się nowe propozycje muzyczne i
literackie.

d47ekxe
d47ekxe

Przez cztery kolejne niedziele października, o godz. 22.00 cykl audycji pt. Między mistycyzmem a naturą, poświęcony muzyce Oliviera Messiaena z okazji 100-lecia urodzin kompozytora. Autorki, Ewa Szczecińska i Klaudia Baranowska, zaprezentują historyczne i współczesne nagrania muzyki Messiaena, nagrania z archiwum Radia France.

W niedzielnym cyklu 104 Symfonie Józefa Haydna o godz. 14.30 Marcin Majchrowski przedstawi i skomentuje cały dorobek symfoniczny kompozytora. Każda audycja będzie zawierała krótkie omówienie głównych zagadnień związanych z danym dziełem, przegląd podstawowych tematów i zastosowanych rozwiązań kompozytorskich oraz lektura utworu.

Nowy cykl Świat na scenie, czyli o dramaturgii współczesnej będzie pojawiać się w Dwójce dwa razy w miesiącu, w soboty o godz. 23.05 - na zmianę z istniejącą już wcześniej audycją Świat młodych. W audycjach weźmie udział Janusz Macherek.

Dzieje książek z biblioteki paryskiej kultury, z udziałem dr Małgorzaty Ptasińskiej-Wójcik z Instytutu Pamięci Narodowej, to audycja nadawana w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 11.00. Z okazji przypadającej w tym roku 55. rocznicy powstania Biblioteki Kultury, obejmującej dzieła literackie oraz książki o charakterze politycznym i pamiętnikarskim, Dwójka przypomni losy niektórych ważnych dla kultury polskiej autorów i ich dzieła. W pierwszej audycji z tego cyklu będzie mowa o Trans-Atlantyku Witolda Gombrowicza, w następnych o dziełach Czesława Straszewicza, Teodora Parnickiego, Marka Hłaski, Kazimierza Wierzyńskiego, Józefa Czapskiego, Józefa Łobodowskiego, Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, Czesława Miłosza.

W ramach kontynuacji cyklu Rok Zbigniewa Herberta w każdą ostatnią niedzielę miesiąca będą organizowane 60-minutowe Wieczory literackie. Dwójka zaplanowała również kontynuację cyklu Rok 1918. Historia i literatura z udziałem profesora Rafała Habielskiego (60-minutowa audycja w każdą drugą sobotę miesiąca).

d47ekxe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47ekxe
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj