Trwa ładowanie...
d4bs2hv

Jerzy Skoczylas odchodzi z PO. "Wolność prezentowania przekonań jest najważniejsza"

Jerzy Skoczylas odszedł z Platformy Obywatelskiej. Decyzja ma związek z wpisem, który znany satyryk i zarazem wrocławski radny umieścił na jednym z portali społecznościowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jerzy Skoczylas odchodzi z PO. "Wolność prezentowania przekonań jest najważniejsza"
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d4bs2hv

Jerzy Skoczylas, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia, opuścił Platformę Obywatelską. Decyzję o odejściu z partii uzasadnił krótkim oświadczeniem, które zamieścił na swoim profilu na Facebooku.

„Ostatnio okazało się, że moje poglądy i wartości, jakimi kieruje się w życiu, nie odpowiadają Platformie Obywatelskiej. Dał temu wyraz prominentny przedstawiciel ugrupowania, grożąc mi publicznie partyjnym sądem. Sytuacja taka jest dla mnie nie do przyjęcia. Ponieważ wolność prezentowania własnych przekonań ma dla mnie znaczenie fundamentalne, w dniu dzisiejszym zrezygnowałem z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Chciałbym podziękować wszystkim Koleżankom i Kolegom za wiele lat współpracy” – czytamy w oświadczeniu.

Wszystko zaczęło się od wpisu, który 8 marca radny umieścił na swoim facebookowym profilu. Odniósł się w nim krytycznie m.in. do osoby Anny Grodzkiej. Wpis wywołał niemałą burzę w środowisku partyjnym, sprawę nagłośniła również „Gazeta Wyborcza”. Choć Skoczylas przeprosił za swoje słowa i dodał, że nie miał intencji nikogo obrazić, przewodniczący dolnośląskiej PO, Jacek Protasiewicz zapowiedział wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec radnego.

 (fot. Facebook)
((fot. Facebook))

„Prominentny przedstawiciel ugrupowania”, o którym pisze w oświadczeniu Skoczylas, to minister sportu i turystyki, Andrzej Biernat. Minister w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” powiedział, że sprawą radnego powinien zająć się sąd koleżeński, który dodatkowo przykładnie powinien go ukarać nawet wykluczeniem z partii.

d4bs2hv

Jerzy Skoczylas, satyryk związany z kabaretem „Elita”, pełni mandat wrocławskiego radnego nieprzerwanie od 1998 r. Po raz pierwszy z listy PO został do rady miejskiej wybrany w roku 2006 r. W obecnej kadencji pełni funkcję wiceprzewodniczącego RM oraz przewodniczącego Komisji Kultury i Nauki.

Michał Dzierżak, Wirtualna Polska

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4bs2hv

Podziel się opinią

Share
d4bs2hv
d4bs2hv
Więcej tematów