Trwa ładowanie...
d1todkd
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Jerzy Hoffman zaprezentował "Starą baśń" w Bydgoszczy


Pierwszy po warszawskiej premierze pokaz
filmu "Stara baśń" zorganizowano we wtorek w Bydgoszczy, stolicy
regionu, w którym powstały niemal wszystkie zdjęcia do
najnowszego dzieła Jerzego Hoffmana.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jerzy Hoffman zaprezentował "Starą baśń" w Bydgoszczy
(PAP)
d1todkd

"Pałuki, okolice Żnina i Biskupina jako sceneria filmu to był najlepszy pomysł, jaki mi mógł przyjść do głowy. Tu udało się stworzyć fantastyczny klimat, który decyduje o ostatecznym efekcie na ekranie" - podsumował reżyser swoje wrażenia z pracy nad filmem.

Na terenie skansenu w Biskupinie i w okolicznych lasach powstały niemal wszystkie zdjęcia do filmu "Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem". Wyjątkiem jest jedynie scena wiecu kmieci, którą nakręcono na tle wiekowych dębów w podpoznańskim Rogalinie.

Biskupińska rekonstrukcja prehistorycznego grodu zagrała już w drugim filmie Hoffmana. W ekranizacji "Ogniem i mieczem" była umocnieniami zaporoskiej Siczy. Po filmowcach pozostał na terenie skansenu drewniany dwór Popiela.

d1todkd

Wtorkowy pokaz filmu poprzedził festyn prasłowiański w centrum Bydgoszczy z udziałem grup kultywujących tradycje wikingów i Słowian, które grały w "Starej baśni". Do wyboru tego miasta jako pierwszego po Warszawie miejsca prezentacji filmu skłoniły reżysera także wspomnienia lat młodzieńczych. Tu po wojnie chodził do liceum i zdawał maturę.

Od kilku miesięcy Jerzy Hoffman cieszy się tytułem honorowego obywatela Bydgoszczy. Do regionu zawita wraz z ekipą filmową i aktorami ponownie 28 września, by wziąć udział w zakończeniu dorocznego festynu archeologicznego na terenie skansenu w Biskupinie.

Film "Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem" wejdzie na ekrany kin w całym kraju w piątek, 19 września.

Podziel się opinią

Share

d1todkd

d1todkd
d1todkd
Więcej tematów