Trwa ładowanie...
d2rmi1u

Jerzy Buzek: teka komisarza dla Elżbiety Bieńkowskiej nie jest jeszcze przesądzona

Parę godzin temu otrzymałem informację, że w poniedziałek nie będzie ogłoszony skład Komisji Europejskiej, stanie się to w środę - to oficjalna wiadomość od Jean-Claude Junckera - powiedział w "Piaskiem po oczach" w TVN24 Jerzy Buzek, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elżbieta Bieńkowska
Elżbieta Bieńkowska (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d2rmi1u

- Teka unijnego komisarza ds. rynku wewnętrznego dla Bieńkowskiej jest bliska przesądzenia. Jednak póki wszystko nie jest ustalone, nic nie jest ustalone - to główna zasada UE - dodał Buzek.

Donald Tusk informował wcześniej, że Elżbieta Bieńkowska ma zostać unijnym komisarzem. Ma odpowiadać za wewnętrzny rynek, przemysł, małe przedsiębiorstwa i przedsiębiorczość.

Jak mówił, jej kompetencje będą szersze niż jednolity wewnętrzny rynek, bo szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker planuje zmianę struktury Komisji i nie wszystkie teki komisarzy będą odpowiadać obecnym. Tusk mówił, że kandydaturę Elżbiety Bieńkowskiej przyjęto nie ze względu na płeć, ale na kompetencje, które - jak mówił - są nadzwyczajne. Premier powiedział też, że objęcie przez nią nowej funkcji będzie "użyteczne" dla Polski.

Nowa Komisja Europejska rozpocznie pracę od listopada. Wcześniej jej skład musi być jeszcze zatwierdzony przez Parlament Europejski.

Źródło: TVN24, IAR

d2rmi1u

Podziel się opinią

Share
d2rmi1u
d2rmi1u
Więcej tematów