Trwa ładowanie...

Jerzy Buzek Człowiekiem Roku tygodnika "Wprost"

Człowiekiem Roku 2009 tygodnika "Wprost" został Jerzy Buzek. To już drugie takie wyróżnienie w karierze tego polityka – poprzedni tytuł odebrał w 1998 roku. Wówczas był premierem koalicyjnego rządu AWS-UW.

Share
Jerzy Buzek Człowiekiem Roku tygodnika "Wprost"
Źródło: PAP
d2doz1x

W lipcu 2009 roku Jerzy Buzek został wybrany na przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Od 2004 roku zasiada w europarlamencie z ramienia Platformy Obywatelskiej.

W latach 1997 - 2001 stał na czele rządu Akcji Wyborczej Solidarność. Był jedynym premierem w III Rzeczpospolitej, który rządził przez czteroletnia kadencję sejmu.

Redakcja „Wprost” zdecydowała, że rok 2009 był rokiem Jerzego Buzka, ponieważ jako pierwszy polski polityk sięgnął on po jedno z najważniejszych stanowisk w międzynarodowej polityce.

"W Brukseli przyznaje się zgodnie, że objęcie przez Buzka funkcji przewodniczącego Parlamentu Europejskiego jest efektem jego profesjonalizmu, obycia, skłonności do kompromisu, ale i ludzkiej życzliwości. Nade wszystko jednak kochają go wyborcy. Na Śląsku po raz drugi uzyskał rekordowy wynik w wyborach do europarlamentu - 393 tys. głosów” - głosi uzasadnienie kapituły tytułu „Człowiek Roku”.

d2doz1x

Podziel się opinią

Share
d2doz1x
d2doz1x
Więcej tematów