Trwa ładowanie...

Jenot zaklinował się w ogrodzeniu jednej z posesji w Kozienicach. Policja uratowała przerażone zwierzę. Zobacz zdjęcia

Jenot zaklinował się w ogrodzeniu jednej z posesji w miejscowości Kozienice. Właściciel wezwał policję, która zastała przerażone zwierzę zwisające głową w dół. Zobacz zdjęcia z interwencji.

Jenot zaklinował się w ogrodzeniu jednej z posesji w Kozienicach. Policja uratowała przerażone zwierzę. Zobacz zdjęciaŹródło: iStock.com
d3126vs
d3126vs

Jenot zaklinowany w ogrodzeniu

W sobotę do kozienickiej policji wpłynęło nietypowe zgłoszenie. Właściciel posesji oznajmił, że w otworze, w jego ogrodzeniu zaklinował się szop. Mężczyzna nie dotykał zwierzęcia, w obawie, że może go ugryźć. O pomoc w jego uwolnieniu poprosił policję. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, okazało się, że zwierzęciem, które utkwiło między przęsłami betonowego ogrodzenia, nie był szop, ale jenot. Warto wspomnieć, że jenoty należą do gatunku ssaków drapieżnych (rodzina psowatych), występujących przede wszystkim w dużych lasach oraz różnego rodzaju mniejszych zadrzewieniach. Nie wszyscy jednak wiedzą, że są mało agresywne i łatwe do oswojenia.

Policja z Kozienic uratowała Jenota

Na szczęście, dzielnicowi pomogli zwierzęciu i wypuścili je na wolność. W mediach społecznościowych opublikowano zdjęcia z interwencji.

Wiadomo, że jenot to gatunek obcy pochodzący z Azji. Do Europy został sprowadzony przez radzieckich myśliwych pod koniec lat 30. Jenoty bardzo szybko rozprzestrzeniły się, a z czasem dotarły także do Polski. Zwierzęta te nie są zagrożone wyginięciem.

d3126vs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3126vs
Więcej tematów