Trwa ładowanie...
d16foix

Jenot zaklinował się w ogrodzeniu jednej z posesji w Kozienicach. Policja uratowała przerażone zwierzę. Zobacz zdjęcia

Jenot zaklinował się w ogrodzeniu jednej z posesji w miejscowości Kozienice. Właściciel wezwał policję, która zastała przerażone zwierzę zwisające głową w dół. Zobacz zdjęcia z interwencji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jenot zaklinował się w ogrodzeniu jednej z posesji w Kozienicach. Policja uratowała przerażone zwierzę. Zobacz zdjęcia
Jenot zaklinował się w ogrodzeniu jednej z posesji w Kozienicach. Policja uratowała przerażone zwierzę. Zobacz zdjęcia (iStock.com)
d16foix

Jenot zaklinowany w ogrodzeniu

W sobotę do kozienickiej policji wpłynęło nietypowe zgłoszenie. Właściciel posesji oznajmił, że w otworze, w jego ogrodzeniu zaklinował się szop. Mężczyzna nie dotykał zwierzęcia, w obawie, że może go ugryźć. O pomoc w jego uwolnieniu poprosił policję. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, okazało się, że zwierzęciem, które utkwiło między przęsłami betonowego ogrodzenia, nie był szop, ale jenot. Warto wspomnieć, że jenoty należą do gatunku ssaków drapieżnych (rodzina psowatych), występujących przede wszystkim w dużych lasach oraz różnego rodzaju mniejszych zadrzewieniach. Nie wszyscy jednak wiedzą, że są mało agresywne i łatwe do oswojenia.

Policja z Kozienic uratowała Jenota

Na szczęście, dzielnicowi pomogli zwierzęciu i wypuścili je na wolność. W mediach społecznościowych opublikowano zdjęcia z interwencji.

Wiadomo, że jenot to gatunek obcy pochodzący z Azji. Do Europy został sprowadzony przez radzieckich myśliwych pod koniec lat 30. Jenoty bardzo szybko rozprzestrzeniły się, a z czasem dotarły także do Polski. Zwierzęta te nie są zagrożone wyginięciem.

d16foix

Podziel się opinią

Share
d16foix
d16foix
Więcej tematów