ycipk-7x0ld1

Jemen. Tragiczny bilans po nalotach koalicji na areszt

- Nawet 130 osób mogło zginąć w niedzielnych nalotach - poinformował w komunikacie Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża. To efekt akcji przeprowadzonej przez Arabię Saudyjską. Celem nalotu było więzienie na południowym zachodzie Jemenu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jemen. MKCK szacuje, że co najmniej 130 osób zginęło po nalotach na więzienie
Jemen. MKCK szacuje, że co najmniej 130 osób zginęło po nalotach na więzienie (East News, Fot: Xinhua News)
ycipk-7x0ld1

Celem nalotu był budynek uniwersytecki w Zamarze, który został przekształcony na więzienie. Podczas niedzielnego ataku przetrzymywano tam blisko 170 osób, 40 z nich odniosło obrażenia - przekazał MKCK. Pozostałych uznaje się za zabitych. Dowództwo koalicji przekazało, że zniszczone zostało miejsce przechowywania dronów i pocisków w mieście.

Wcześniej źródła medyczne informowały o co najmniej 60 ciałach wydobytych spod gruzów budynku, później MKCK i władze jemeńskie mówiły o ponad 100 zabitych.

East News
Podziel się

Rzecznik jemeńskiego ministerstwa zdrowia, zasiadający w rządzie zwalczanych przez Saudyjczyków rebeliantów Huti, poinformował o 7 bombach, które spadły na 3 budynki. Przedstawiciel Hutich podkreślił, że dowodzona przez Rijad koalicja była świadoma, że w bombardowanym budynku aresztu znajdowali się ludzie.

ycipk-7x0ld1

Zobacz także: Gowin wygrał z minister zakład o wino. „Już wypiliśmy”

MKCK przypomniała po niedzielnej serii nalotów, że według prawa wojennego celem ataków mogą być tylko wojskowi i wojskowe instalacje.

Krwawa wojna w Jemenie trwa od marca 2015 roku. Po jednej stronie walczą rządzący Huti, których wspiera Iran. W 2014 roku rebelia szyitów obaliła uznawany
przez społeczność międzynarodową rząd, a siłami rządowymi wspieranymi przez arabską koalicję z Arabią Saudyjską na czele.

Koalicja jest krytykowana przez organizacje broniące praw człowieka z tego powodu, że nie podejmuje działań w celu ograniczenia ofiar wśród ludności cywilnej.

ycipk-7x0ld1

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Polsat News

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-7x0ld1

ycipk-7x0ld1