Trwa ładowanie...
d2rxpba

"Jedynka" Platformy w Gdańsku promuje satanizm?

Adam Darski "Nergal" ziomalem prezydenckiego ministra Sławomira Nowaka, lidera gdańskiej listy PO. - Co Pan na to, Panie Prezydencie? - pyta gdański poseł PiS Andrzej Jaworski i wysyła list otwarty do prezydenta Bronisława Komorowskiego. - Dziwię się, że pozwala na to prezydent Komorowski, który ostatnio pojawia się a to na Jasnej Górze a to w innych kościołach.
Share
Sławomir Nowak
Sławomir NowakŹródło: WP.PL, Fot: Agnieszka Niesłuchowska
d2rxpba

Jak napisał w liście, który przywołuje serwis "Wybrzeże24.pl" poseł PiS Andrzej Jaworski "Darski to osoba, która promuje w Polsce za publiczne pieniądze satanizm, sieje nienawiść i nawołuje do przemocy. Teraz zyskał nowego promotora, jest nim minister w Kancelarii Prezydenta RP i zarazem jeden z liderów Platformy Obywatelskiej 'jedynka' gdańskiej listy PO Sławomir Nowak".

Posła PiS oburzyły słowa sympatii dla twórczości lidera grupy "Behemoth'', wypowiedziane przez prezydenckiego ministra. - Jak na kogoś napadają, to czuję do niego naturalną sympatię. „Nergal” w TVP mi nie przeszkadza. Te historie: "Nergal" = szatan, trochę mnie bawią - stwierdził Nowak.

Zdaniem Jaworskiego wypowiedzi prezydenckiego ministra to promowanie satanizmu.

Jaworski kieruje też do prezydenta Komorowskiego pytanie poparte cytatem z twórczości "Nergala". - Chciałbym także wiedzieć czy ktoś według Pana Prezydenta kto nawołuje do nienawiści i łamania prawa powinien być promowany przez publiczną telewizję, której co do kształtu obecnych władz Pan także się przyczynił? - pyta poseł PiS z Gdańska.

d2rxpba

Podziel się opinią

Share
d2rxpba
d2rxpba
Więcej tematów