Trwa ładowanie...

Jedne z najbardziej niebezpiecznych zawodów wkrótce w Krakowie

Mistrzostwa Świata we Freestyle Motocross już w marcu w Krakowie. Diverse Night to the Jumps odpędzie się po raz pierwszy w najnowocześniejszej hali w Polsce - Kraków Arenie. Będzie to trzecia runda zawodów FMX FIM.

Share
Jedne z najbardziej niebezpiecznych zawodów wkrótce w Krakowie
Źródło: WP, fot: Robert Kulig
d2lahb8

Wirtuozi ewolucji na motocyklach przyjadą do Polski, by 21 marca w Kraków Arenie rozegrać trzecią rundę Mistrzostw Świata FMX FIM (Freestyle Motocross).

12 najlepszych zawodników na świecie m.in. z: USA, Australii czy Niemiec podczas eliminacji pokaże swoje ewolucje na najwyższym poziomie. Najlepsza szóstka będzie w finale, by przekroczyć granicę.

Poza skokami na rampach i "hopkach", zawodnicy podczas imprezy będą próbowali pobić rekord skoku wzwyż. By przygotować tak duże wydarzenie, do Kraków Areny zjedzie aż 120 ciężarówek z ziemią i elementami konstrukcyjnymi potrzebnymi do przeprowadzenia imprezy.

d2lahb8

- Jesteśmy na to gotowi, to nie jest duże wyzwanie. Czekamy na 15 tys. widzów. Jest to niesamowite wyzwanie dla nas, ale z pewnością nie ostatnie - mówi w rozmowie dla Wirtualnej Polski Paweł Krasuski, dyrektor Kraków Arena.

- To wydarzenie ściąga całe pokolenia. Nie tylko mężczyzn, ale również kobiety i dzieci. To jest widowisko nie tylko dla fanów motoryzacji - mówił przedstawiciel promotora.

"Noc Skoków" słynie z tego, że za każdym razem dla widzów przygotowane jest dodatkowe show. Co będzie wydarzeniem specjalnym w Krakowie? O tym organizatorzy wraz z wybranymi zawodnikami poinformują w niedługim czasie na specjalnej konferencji prasowej.

d2lahb8

Podziel się opinią

Share
d2lahb8
d2lahb8
Więcej tematów