Trwa ładowanie...

Jean-Claude Juncker: nie prowadzimy wojny z Polską

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zapewnia, że cały czas prowadzony jest konstruktywny dialog z Polską. Przekonuje także, że uruchomienie artykułu 7. traktatu unijnego nie oznacza automatycznego uruchomienia sankcji wobec Polski. - To jest artykuł, który ma być ostrzeżeniem - powiedział Juncker.

Share
Jean-Claude Juncker: nie prowadzimy wojny z Polską
Źródło: East News, fot: Xinhua / eyevine
d4a2wqh

- W Brukseli przyjąłem nowego premiera Polski Mateusza Morawieckiego i obydwaj staraliśmy się doprowadzić do zbliżenia poglądów. Nie prowadzimy wojny z Polską, tylko rozmowy z rządem Polski. Uruchomienie artykułu 7. traktatu unijnego nie oznacza sankcji, to jest artykuł, który ma być ostrzeżeniem. Mam nadzieję, że w Polsce przestanie się mówić, że naszym głównym celem jest nałożenie kary na Polskę - powiedział w Strasburgu przewodniczący Komisji Europejskiej.

20 grudnia Komisja Europejska zdecydowała o uruchomieniu art. 7. wobec Polski i wysłaniu do państw członkowskich wniosków o uznanie Polski za kraj, w którym istnieje "wyraźne ryzyko poważnego zagrożenia dla praworządności". Ogłaszając decyzję KE Frans Timmermans zaznaczył, że Komisja "robi to z ciężkim sercem". - Ale tak naprawdę Polska nie zostawiła wyboru - powiedział.

Źródło: pap.pl

d4a2wqh

Podziel się opinią

Share
d4a2wqh
d4a2wqh
Więcej tematów