Trwa ładowanie...
pożar

Jawor. Pożar dawnej cukrowni, łuna ognia nad magazynem

Jawor. Przez całą noc strażacy walczyli z ogniem, który wybuchł w dawnej cukrowni, gdzie składowano łatwopalne materiały. Mieszkańcy od lat biją na alarm w sprawie magazynu.

Share
Jawor. Pożar dawnej cukrowni, łuna ognia nad magazynem
Źródło: Pixabay.com, Fot: CC0 Public Domain
d1hnzht

Do pożaru doszło w środę około godziny 22. Około 100 strażaków zawodowych oraz ochotników gasiło ogień przez całą noc. Zmagali się z sporym "zadymieniem i promieniowaniem cieplnym".

- Pożar był bardzo duży i rozwinięty. Płomienie wydostawały się przez połać dachową. Część konstrukcji w obiekcie uległa zawaleniu - mówił w rozmowie z Polsat News st. kpt. Tomasz Kita ze straży pożarnej w Jaworze.

d1hnzht

Jak dodaje, w magazynie znajdowały się "duże ilości materiału palnego", jednak trudno powiedzieć, co to dokładnie było. Budynek dawnej cukrowni należy teraz do firmy produkującej paliwa alternatywne. W magazynie składowano przetworzone odpady wykorzystywane m.in. do produkcji cementu.

Zobacz także: Stanisław Karczewski naigrywa się z Aleksandra Kwaśniewskiego. Przez okrzyki w ECS

Strażacy wciąż walczą z ogniem. Akcja gaśnicza może potrwać do czwartkowego popołudnia.

Problem od dawna

To nie pierwszy pożar w Jaworze. Mieszkańcy od lat zwracali uwagę na to, do czego jest wykorzystywana dawna cukrownia. - Od dawna domagaliśmy się zamknięcia tego składowiska. Wieczny kurz i smród - mówili mieszkańcy, cytowani przez "Gazetę Wrocławską".

W 2018 roku funkcjonariusze policji i Inspektoratu Ochrony Środowiska skontrolowali magazyn. Wszystko wskazje na to, że nie dopatrzono się nieprawidłowości, bo firma produkująca paliwa alternatywne nadal funkcjonowała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Polsat News/"Gazeta Wroclawska"

d1hnzht

Podziel się opinią

Share
d1hnzht
d1hnzht
Więcej tematów