Trwa ładowanie...
dcu5xra

Jarubas zażenowany wypowiedziami polityków PO i PiS nt. Orbana

Z zażenowaniem wysłuchałem polityków PiS-u i Platformy, którzy operowali językiem udzielania reprymendy wobec głowy suwerennego państwa - powiedział kandydat PSL na prezydenta Adam Jarubas, odnosząc się do wypowiedzi na temat premiera Węgier Viktora Orbana.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Adam Jarubas
Adam Jarubas (WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
dcu5xra

Jarubas - nawiązując do czwartkowej wizyty szefa węgierskiego rządu w Warszawie - podkreślił w piątek w Sejmie, że "odwracanie się plecami od Węgrów" jest równoznaczne z ich "wpychaniem w ręce Rosji". - Polska nie powinna się odwracać plecami od Węgrów, powinniśmy szukać przestrzeni do porozumienia - przekonywał wiceszef PSL.

- Z zażenowaniem wysłuchałem nie tylko polityków PiS-u, ale również Platformy, którzy "operują językiem (udzielania) reprymendy, nieudzielenia rozgrzeszenia wobec głowy suwerennego państwa - mówił polityk Stronnictwa.

- To jest język, którego nie powinno się używać w dyplomacji. Mówią to osoby, które aspirowały kiedyś do roli ministra spraw zagranicznych w Polsce - dodał.

dcu5xra

"Polityka oparta na emocjach"

Jarubas podkreślił także, że "ze zdumieniem" przyjął informację o odmowie spotkania z Orbanem przez szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, lidera środowiska politycznego, które do tej pory organizowało pociągi przyjaźni do Budapesztu" i chciało "zaprowadzić Budapeszt w Warszawie".

Zdaniem wiceszefa PSL, PiS przeszło drogę od polityki miłości do uznania Orbana za "persona not grata w Europie". - Nie jest to dobre rozwiązanie. To nie jest polityka oparta na odpowiedzialności, ale na emocjach - ocenił polityk.

Kandydat ludowców zapowiedział też, że w niedzielę na granicy polsko-słowackiej przedstawi swoje priorytety w polityce zagranicznej. Jednym z nich - w opinii polityka - powinna być "próba odbudowy Grupy Wyszehradzkiej", która przechodzi obecnie kryzys.

dcu5xra

Zobacz również: Adam Jarubas wzywa do debaty Andrzeja Dudę

dcu5xra

Podziel się opinią

Share
dcu5xra
dcu5xra
Więcej tematów