Trwa ładowanie...
dckr1ef
dckr1ef
x-news/TVN 24

Jarosław Kaczyński złożył kwiaty na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach

W piątą rocznicę katastrofy smoleńskiej prezes PiS Jarosław Kaczyński złożył kwiaty na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach przy pomniku upamiętniającym ofiary katastrofy smoleńskiej oraz na pobliskich grobach m.in. Grażyny Gęsickiej i Przemysława Gosiewskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dckr1ef

Wcześniej szef PiS Jarosław Kaczyński oraz politycy jego partii złożyli kwiaty i zapalili znicze przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Uroczystości zaczęły się o godz. 8 mszą św. w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca w pobliżu Pałacu Prezydenckiego. Po mszy uczestnicy uroczystości przeszli pod Pałac Prezydencki.

dckr1ef

Prezesowi PiS towarzyszyli politycy tego ugrupowania - szef klubu parlamentarnego Mariusz Błaszczak, posłowie Jolanta Szczypińska, Joachim Brudziński, Jacek Sasin oraz grupa osób, która przybyła pod Pałac Prezydencki, by uczcić piątą rocznicę katastrofy smoleńskiej.

Odbył się apel poległych; odczytano nazwiska 96 osób, które zginęły pod Smoleńskiem. Następnie Kaczyński złożył wieniec z biało-czerwonych kwiatów.

Potem zgromadzeni modlili się w intencji ofiar.

Wielu ze zgromadzonych trzymało biało-czerwone flagi, zdjęcia pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich.

10 kwietnia 2010 r. o godz. 8.41 samolot Tu-154M z delegacją udającą się na obchody 70-lecia zbrodni katyńskiej rozbił się pod Smoleńskiem. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński, jego żona i wielu wysokich rangą urzędników państwowych i dowódców wojskowych.

dckr1ef

Podziel się opinią

Share
dckr1ef
dckr1ef
Więcej tematów