Trwa ładowanie...
d3ihyzh

Jarosław Kaczyński wygłosił oświadczenie. Wysłał do liderów partii projekt deklaracji

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w środowym oświadczeniu poinformował o podpisaniu projektu "niekontrowersyjnej" deklaracji. Jej cel to zagwarantowanie niewprowadzenia w Polsce euro, zanim kraj nie osiągnie poziomu gospodarczego równego np. Niemcom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes PiS Jarosław Kaczyński wygłosił oświadczenie w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej
Prezes PiS Jarosław Kaczyński wygłosił oświadczenie w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d3ihyzh

- Wysłałem przed chwilą do liderów partii projekt deklaracji, którą sam już podpisałem. To ponadpartyjna deklaracja, która odnosi się do interesów finansowych naszych obywateli - stwierdził prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wymienił wśród nich m.in. Pawła Kukiza i Grzegorza Schetynę. Dodał, że liczy na ich podpisy.

Jak wyjaśnił, "chodzi o to, aby partie, łącznie z PiS, zagwarantowały, że w Polsce nie zostanie wprowadzone euro, zanim nie osiągniemy rozwoju państw leżących za zachodnią granicą". Prezes PiS przyznał, że "głównym punktem odniesienia są tu Niemcy".

d3ihyzh

Jarosław Kaczyński o deklaracji. Wbija szpilę innym liderom

- Mam nadzieję, że ta deklaracja pokaże dojrzałość polskiej klasy politycznej. Chodzi w niej o oczywisty interes naszego kraju. Polski złoty chroni nas przed wstrząsami - zaznaczył prezes PiS. Jarosław Kaczyński liczy na to, że "ewentualne zobowiązania niektórych partii politycznych wobec zewnętrznych sojuszników nie będą miały znaczenia, bo interes naszego państwa jest oczywisty". W jego ocenie projekt deklaracji jest "niekontrowersyjny".

Zobacz też: Kaczyński apeluje do partii politycznych ws. przyjęcia euro

d3ihyzh

Podczas sobotniej konwencji PiS w Lublinie prezes PiS i premier Mateusz Morawiecki znaczną część swoich przemówień poświęcili kwestii euro. Jednoznacznie stwierdzili, że Polska teraz nie przyjmie nowej waluty.

- Euro kiedyś przyjmiemy, bo takie mamy zobowiązanie. Ale przyjmiemy wtedy, jeżeli będzie to w naszym interesie, a w naszym interesie będzie to wtedy, kiedy osiągniemy poziom przynajmniej bardzo zbliżony do Niemiec - zapowiedział Kaczyński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ihyzh

Podziel się opinią

Share

d3ihyzh

d3ihyzh
Więcej tematów