Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński wskazał następcę? "On jest numerem dwa, resztę na razie pogoniono"

• Zdaniem polityków PiS, Jarosław Kaczyński wskazał podczas niedzielnej Rady Politycznej swojego następcę - podaje "Fakt"
• Ma nim być Joachim Brudziński, wybrany na wiceprzewodniczącego partii
• "Powiedział, że gdyby jemu samemu coś się stało, to chciałby, żeby zastępował go właśnie Brudziński"

Share
Jarosław Kaczyński wskazał następcę? "On jest numerem dwa, resztę na razie pogoniono"Źródło: Agencja Gazeta, fot: Dawid Zuchowicz
dw7xape

Podczas Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości, która odbyła się w niedzielę 11 września, Jarosław Kaczyński wskazał swojego pierwszego zastępcę. Został nim Joachim Brudziński. Jak donosi "Fakt", wśród polityków PiS zostało to odebrane jako zapowiedź, że w przyszłości to wicemarszałek Sejmu zastąpi Kaczyńskiego na stanowisku prezesa partii.

- Podczas prezentacji kandydatów na członków Rady Politycznej Kaczyński powiedział, że gdyby jemu samemu coś się stało, to chciałby, żeby zastępował go właśnie Brudziński - mówią cytowani przez "Fakt" politycy PiS.

- Wszystko stało się jasne. Joachim jako numer dwa, reszta potencjalnych delfinów na razie została pogoniona - dodaje osoba, którą gazeta opisuje jako ważnego polityka partii.

Do tej pory pierwszym wiceprezesem był Andrzej Lipiński. Jak przypomina "Fakt", Brudziński od lat należy do grona najbardziej zaufanych ludzi prezesa PiS.

dw7xape
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dw7xape
dw7xape
Więcej tematów