Trwa ładowanie...
dbdcyxz

Jarosław Kaczyński w Zielonej Górze. "Rozdawnictwo uprawiali ci, którzy pozwalali okradać Polskę"

Prezes PiS podkreślił, że podczas wyborów parlamentarnych 2019 Polacy podejmą decyzje o charakterze ustrojowym. Jak tłumaczył, chodzi o "dobra materialne i kulturowe oraz o prestiż". - Poprzedni system szkodził naszemu krajowi i Polakom - dodał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zielona Góra. Spotkanie Jarosława Kaczyńskiego na konwencji PiS przed wyborami parlamentarnymi 2019
Zielona Góra. Spotkanie Jarosława Kaczyńskiego na konwencji PiS przed wyborami parlamentarnymi 2019 (PAP, Fot: Lech Muszyński)
dbdcyxz

- Stoimy przed wyborem 13 października. Polacy zdecydują, w którą stronę idziemy. Podejmiemy decyzje o charakterze ustrojowym. Pewnie konstytucja zostanie ta sama. Chodzi jednak o pewien mechanizm społeczny, który rozdziela dobra materialne, kulturowe i prestiż. Demokracja to system, który musi spełniać różne warunki. Wtedy państwo nie było w stanie rozwiązać żadnego problemu i przedsięwzięcia społecznego - mówił w Zielonej Górze Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS uważa, że poprzedni system szkodził Polakom i naszemu krajowi. - Niektórzy zarzucają nam rozdawnictwo. Kto tak naprawdę je uprawia? Ci, którzy pozwalają okradać Polskę np. w postaci VAT-u. To było rozdawanie pieniędzy międzynarodowym gangom. Aparat państwowy za naszych poprzedników pozwalał na to, aby z Polski wyciekały pieniądze - kontynuował.

dbdcyxz

Kaczyński mówił też o kwestii płci. Przywołał sprawę chłopca z zagranicy, który został wyrzucony ze szkoły bo stwierdził, że istnieje tylko kobieta i mężczyzna. - Nie możemy dopuścić, żeby coś takiego pojawiło się w naszej ojczyźnie. Takie coś tworzy się po tamtej stronie koalicji, tej szerszej. Musimy zachować swoją tożsamość. Polska musi i może być wyspą wolności - tłumaczył.

Szef PiS stwierdził, że właśnie dlatego, tak ważne jest zdobycie większości parlamentarnej w najbliższych wyborach. - Trzeba wygrać w sposób bezwzględny. Mamy dobre notowania w sondażach, ale one nie wygrywają. Zwycięstwo następuje przy urnach, a tam idą ludzie. Pewnie przy wysokiej frekwencji zwyciężymy. Jednak od tysiąca głosów może zależeć czy będzie większość samodzielna czy nie. Mobilizujcie innych - zakończył.

Tajne sondaże wywracają wszystko do góry nogami. Migalski zdradza szczegóły

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbdcyxz

Podziel się opinią

Share
dbdcyxz
dbdcyxz
Więcej tematów