Trwa ładowanie...
d1x2olw

Jarosław Kaczyński w maseczce. Victor Orban pokazał zdjęcie ze spotkania

Victor Orban przyjechał we wtorek do Polski, gdzie spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim i wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim. Opublikował zdjęcie ze spotkania. Jedna rzecz zwraca szczególną uwagę.
Share
Spotkanie Victora Orbana z Jarosławem Kaczyńskim i Mateuszem Morawieckim
Spotkanie Victora Orbana z Jarosławem Kaczyńskim i Mateuszem Morawieckim
d1x2olw

Rozmowa Victora Orbana z premierem Morawieckim i Jarosławem Kaczyńskim dotyczyła negocjacji dot. budżetu UE. Premier Węgier podzielił się zdjęciem ze spotkania na swoim profilu na Facebooku. Wszyscy uczestnicy spotkania są w maseczkach. Jedno zwrócił uwagę internautów - w jaki sposób ma założoną maseczkę prezes PiS.

Maseczka zasłania Jarosławowi Kaczyńskiemu prawie oczy. Zdjęcie zaczęli komentować też politycy. "Wicepremier Kaczyński dosłownie potraktował wyjście z twarzą tylko jak zwykle odwrotnie" - napisał między innymi złośliwie Tomasz Siemoniak.

Po spotkaniu oświadczenie wydał rzecznik rządu Piotr Mueller. - Polska i Węgry podtrzymują swoje zdanie w kwestii rozdzielenia oceny praworządności od budżetu unijnego. Jesteśmy przekonani, że to stanowisko zbiera coraz więcej poparcia - powiedział. - Jest szansa, by na posiedzeniu Rady Europejskiej doszło do porozumienia - podkreślił.

d1x2olw

- Jasność przepisów jest najważniejsza - chcemy, żeby przepisy dot. warunkowości odnosiły się do kwestii budżetowych - powiedział. - Jesteśmy optymistami co do porozumienia. Mamy nadzieję, że konkluzje pozwolą przyjąć budżet, bo jest to budżet korzystny - podsumował rzecznik rządu.

Victor Orban po spotkaniu udzielił wywiadu stacji Polsat News i portalowi Interia.pl. Podkreślał, że w ostatnich dniach odbyło się wiele spotkań polsko-węgierskich. Jak ocenił, uzgodnienie wspólnego stanowiska Węgier i Polski ws. budżetu było łatwe.

- Jest w żywotnym interesie Polski i Węgier, żeby bronić naszego stanowiska. Po drugie wicepremier Jarosław Kaczyński miał rację forsując swoje stanowisko, a po trzecie premier Mateusz Morawiecki - rozumiemy się i znamy dobrze - był w stanie wypracować właściwy manewr, żeby wyjść na właściwe stanowisko, które osiągnęliśmy teraz - tłumaczył szef węgierskiego rządu.

Według niego "mamy szansę, żeby zamknąć całą sprawę w tym tygodniu, podczas czwartkowego spotkania na szczycie UE".

d1x2olw

Rozmowa Mateusz Morawiecki - Viktor Orban. Rzecznik rządu Piotr Müller odsłania kulisy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1x2olw

Podziel się opinią

Share
d1x2olw
d1x2olw
Więcej tematów