Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński przejdzie operację kolana po Nowym Roku. "To nieuniknione"

Jak ustaliła Wirtualna Polska, prezes PiS Jarosław Kaczyński przejdzie operację kolana po Nowym Roku, najprawdopodobniej jeszcze w styczniu. – Operacja jest planowana i nie da się jej uniknąć – mówi nam polityk z otoczenia lidera PiS.

Share
Jarosław Kaczyński przejdzie operację kolana po Nowym Roku. "To nieuniknione"
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d8a2p2j

- Z nogą Jarosława Kaczyńskiego jest już lepiej, rehabilitacja przynosi efekty i może już w miarę normalnie funkcjonować przez kilka godzin: siedzieć na spotkaniach i chodzić niewielkie dystanse. Ale operacja i tak jest planowana. I raczej nie da się jej uniknąć. Stan na kilka tygodni temu był taki, że dojdzie do niej po Nowym Roku – mówi nam zaufany współpracownik prezesa PiS.

Nieoficjalnie mówi się o terminie styczniowym, bowiem późniejsze terminy będą kolidować z przygotowaniami do wyborów do Parlamentu Europejskiego. Wybory odbędą się w maju 2019 r. - Im wcześniej będzie przeprowadzony zabieg operacyjny tym lepiej. Czekają nas wybory do PE i do Sejmu. To rok wyborczy i prezes chce być w pełni sił i mieć sprawne kolano – mówi nam współpracownik Jarosława Kaczyńskiego. Operacja ma polegać na wszczepieniu endoprotezy stawu kolanowego.

Zobacz także: Kamiński: Wyrzucam z Facebooka tych którzy źle życzą Kaczyńskiemu w szpitalu

Przypomnijmy, że wiosną tego roku prezes Kaczyński trafił do szpitala wojskowego w Warszawie przy ul. Szaserów. Opuścił placówkę po blisko 40 dniach, na początku czerwca. Pobyt miał związek z leczeniem choroby zwyrodnieniowej stawów. W wywiadzie dla tygodnika "Sieci" opowiadał o swojej wizycie w szpitalu.

d8a2p2j

- Jak wszyscy wiedzą, mam problem z nogą, z kolanem, i to jedyne moje poważne schorzenie. Miałem ostre zakażenie kolana, niebezpieczną bakterią, stąd to błyskawiczne przyjęcie do szpitala. To się może zdarzyć każdemu i każdy by został przyjęty w takim trybie – ujawnił lider PiS w rozmowie z tygodnikiem "Sieci".

W podobnym tonie wypowiadał się profesor Grzegorz Gielerak, przewodniczący zespołu opiekującego się prezesem PiS i dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. - Zespół medyczny opiekujący się Jarosławem Kaczyńskim ocenił, że hospitalizacja umożliwiająca obserwację, diagnostykę oraz leczenie zabiegowe, zachowawcze i usprawniające, doprowadziła do stabilizacji jego stanu zdrowia. Planujemy, że dalsze leczenie, w tym rehabilitacja, będą prowadzone w trybie ambulatoryjnym - oceniał profesor Gielerak.

Po opuszczeniu szpitala, prezes Kaczyński poruszał się o kulach i jeździł na rehabilitację. Zabiegi okazały się być na tyle skuteczne, że obecnie polityk coraz częściej porusza się bez kul.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8a2p2j

Podziel się opinią

Share
d8a2p2j
d8a2p2j
Więcej tematów