Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński odwiedził Katowice. Padły mocne słowa

- Śląsk to wielkie polskie dobro - tutaj bije serce polskiego przemysłu i pracy - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach. Na miłych słowach pod adresem mieszkańców jednak nie poprzestał.

Share
Jarosław Kaczyński odwiedził Katowice. Padły mocne słowa
Źródło: PAP, fot: Andrzej Grygiel
deqorff

Prezes Jarosław Kaczyński podczas swojego wystąpienia na konwencji PiS w Katowicach mówił o tym, czym wyróżnia się Śląsk od innych regionów. - To tu rozpoczęły się pierwsze inicjatywy związków zawodowych, tu zawarto Porozumienie Jastrzębskie. Powstał tu najpotężniejszy region Solidarności - powiedział.

Śląsk nazwał "wielkim polskim dobrem, gdzie bije serce polskiego przemysłu i pracy". - Pracować dla rozwoju Śląska, to także znaczy pracować dla rozwoju Polski - podkreślił. Mówił też o "wielkim planie" wobec tego regionu, którego realizacja będzie możliwa tylko dzięki pełnemu poparciu i zrozumieniu społecznemu. Jak dodał, warunkiem sukcesu jest współpraca rząd-samorząd oraz między samorządami.

Na wszystkie zdania Kaczyńskiego zgromaczenie odpowiadali oklaskami. W pewnym momencie zrobiło się cieszej. Po tych ostrych słowach.

deqorff

- Jest bardzo ważne, żeby wierzyć, wierzyć w ten wielki plan, że będą tutaj sukcesy. Także tam, gdzie wydaje się to niemożliwe. Myśmy niejeden raz zrobili rzeczy niemożliwe. Tutaj też trzeba o to zabiegać, walczyć. Czy to jest rzecz dopuszczalna, żeby prezydentem duchowej stolicy Polski był zaciekły komunista? Pamiętam tego młodego wtedy człowieka z Sejmu. Jeden z najgorszych. Trzeba naprawdę walczyć o zwycięstwo, ale gdzie indziej tak samo - powiedział Kaczyński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
deqorff

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
deqorff
deqorff
Więcej tematów