WP

Jarosław Kaczyński odwiedził Katowice. Padły mocne słowa

- Śląsk to wielkie polskie dobro - tutaj bije serce polskiego przemysłu i pracy - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach. Na miłych słowach pod adresem mieszkańców jednak nie poprzestał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na konwencji PiS swoje przemówienie wygłosił Jarosław Kaczyński
Na konwencji PiS swoje przemówienie wygłosił Jarosław Kaczyński (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
WP

Prezes Jarosław Kaczyński podczas swojego wystąpienia na konwencji PiS w Katowicach mówił o tym, czym wyróżnia się Śląsk od innych regionów. - To tu rozpoczęły się pierwsze inicjatywy związków zawodowych, tu zawarto Porozumienie Jastrzębskie. Powstał tu najpotężniejszy region Solidarności - powiedział.

Śląsk nazwał "wielkim polskim dobrem, gdzie bije serce polskiego przemysłu i pracy". - Pracować dla rozwoju Śląska, to także znaczy pracować dla rozwoju Polski - podkreślił. Mówił też o "wielkim planie" wobec tego regionu, którego realizacja będzie możliwa tylko dzięki pełnemu poparciu i zrozumieniu społecznemu. Jak dodał, warunkiem sukcesu jest współpraca rząd-samorząd oraz między samorządami.

Na wszystkie zdania Kaczyńskiego zgromaczenie odpowiadali oklaskami. W pewnym momencie zrobiło się cieszej. Po tych ostrych słowach.

WP

- Jest bardzo ważne, żeby wierzyć, wierzyć w ten wielki plan, że będą tutaj sukcesy. Także tam, gdzie wydaje się to niemożliwe. Myśmy niejeden raz zrobili rzeczy niemożliwe. Tutaj też trzeba o to zabiegać, walczyć. Czy to jest rzecz dopuszczalna, żeby prezydentem duchowej stolicy Polski był zaciekły komunista? Pamiętam tego młodego wtedy człowieka z Sejmu. Jeden z najgorszych. Trzeba naprawdę walczyć o zwycięstwo, ale gdzie indziej tak samo - powiedział Kaczyński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP