Trwa ładowanie...
d3th4j0

Jarosław Kaczyński o obchodach 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego: wątłe

Prezes PiS Jarosław Kaczyński jest zdania, że tegoroczne obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego były "wątłe pod każdym względem" i w niczym nie przypominały obchodów sprzed 10 lat, kiedy m.in. otwarto Muzeum Powstania Warszawskiego.

Share
d3th4j0

Jak mówił prezes PiS na sobotniej konferencji prasowej w Warszawie, obchody rocznicy wybuchu powstania to dla niego smutny czas. - Nie żyje mój ojciec, który był powstańcem, ale nie żyje także ktoś, kto przyczynił się do tego, by pamięć o Powstaniu Warszawskim trwała i była przekazywana, mój śp. brat - podkreślił Kaczyński.

Wspominał obchody 60. rocznicy wybuchu powstania, podczas których otwarto Muzeum Powstania Warszawskiego. W uroczystościach uczestniczył m.in. ówczesny kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder i amerykański sekretarz stanu Collin Powell. - To były uroczystości naprawdę poważne - ocenił lider PiS. - Obecnie mieliśmy do czynienia z czymś, co było wątłe pod każdym względem i bardzo mnie to martwi - mówił Kaczyński.

- Powstanie może być przedmiotem dyskusji. Był wielki czyn, ale także wielka tragedia, ale to jest chwalebna część naszej historii, z którą powinniśmy wychodzić do świata, bo takiego wydarzenia w trakcie II wojny światowej nie było - powiedział Kaczyński. - Walka powstańców o wolność, niebywale zdeterminowana i zaciekła to coś wielkiego i coś, co buduje polską chwałę - dodał.

d3th4j0

Podziel się opinią

Share
d3th4j0
d3th4j0
Więcej tematów