Trwa ładowanie...
d293041

Jarosław Kaczyński o atakach na Andrzeja Dudę: kampania przeciwko uczciwemu człowiekowi

- Jest to kolejna kampania zwrócona przeciwko uczciwemu człowiekowi. Już niejednego uczciwego człowieka to spotkało w Polsce w ciągu ostatnich 20 lat. Chodzi o to, żeby wmówić ludziom, że białe jest czarne, a czarne jest białe – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, odnosząc się do oskarżeń dotyczących wpływu Andrzeja Dudy na proces legislacyjny ws. ustawy o SKOK-ach.

Share
d293041

- Pan minister Duda, nasz obecny kandydat na prezydenta Rzeczpospolitej, przez całą swoją karierę polityczną nie miał nic wspólnego z żadnymi przedsięwzięciami niedobrymi z punktu widzenia interesu społecznego - podkreślił Jarosław Kaczyński.

W piątek "Gazeta Wyborcza" opisała proces powstawania wniosku do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy o SKOK-ach z 2009 roku. Według dziennika kandydat PiS na prezydenta nie zamówił wówczas niezależnych opinii ekspertów, a w czasie prac nad wnioskiem spotkał się z byłym prezesem SKOK-ów Grzegorzem Biereckim.

W nocy z czwartku na piątek minął termin na dostarczenie do PKW co najmniej 100 tys. podpisów poparcia koniecznych, by zarejestrować kandydata w wyborach prezydenckich. PKW zarejestrowała dotąd: ubiegającego się o reelekcję Bronisława Komorowskiego, Janusza Korwin-Mikkego (z poparciem KORWiN), Adama Jarubasa (PSL), muzyka Pawła Kukiza oraz Jacka Wilka (Kongres Nowej Prawicy).

d293041

Do Komisji trafiły także podpisy poparcia: Andrzeja Dudy (PiS), Janusza Palikota (Twój Ruch), Mariana Kowalskiego (Ruch Narodowy)
, Magdaleny Ogórek (z poparciem SLD), Pawła Tanajno (Demokracja Bezpośrednia) oraz reżysera Grzegorza Brauna.

Z informacji sztabów wyborczych wynika, że najwięcej podpisów - blisko 1,6 mln - złożył w PKW komitet kandydata PiS Andrzeja Dudy; ok. 650 tys. (w tym ok. 400 tys. już po rejestracji) - ubiegającego się o reelekcję Bronisława Komorowskiego; 510 tys. - kandydatki SLD Magdalena Ogórek; 450 tys. - kandydata PSL Adama Jarubasa; 200 tys. - Janusza Korwin-Mikkego; prawie 200 tys. - Pawła Kukiza; 188 tys. - kandydata Ruchu Narodowego Mariana Kowalskiego; 150 tys. - lidera Twojego Ruchu Janusza Palikota; blisko 145 tys. - kandydata Kongresu Nowej Prawicy Jacka Wilka; 130 tys. - Pawła Tanajno (Demokracja Bezpośrednia); 125 tys. - reżysera Grzegorza Brauna.

d293041

Podziel się opinią

Share
d293041
d293041
Więcej tematów