Trwa ładowanie...

Jarosław Gowin skomentował spotkanie na Nowogrodzkiej. "Premier Szydło jest kluczową osobą polskiej polityki"

Czy premier Beata Szydło utrzyma swoje stanowisko? Na to pytanie nie chciał wprost odpowiedzieć Jarosław Gowin po zakończeniu spotkania ws. rekonstrukcji rządu. - Pani premier, niezależnie od tego, jaka przypadnie jej w przyszłości rola, będzie kluczową osobą polskiej polityki – mówił wicepremier wymijająco. Ale z jego wypowiedzi wynika, że ze zmian może nie być zadowolony Zbigniew Ziobro.

Share
Jarosław Gowin skomentował spotkanie na Nowogrodzkiej. "Premier Szydło jest kluczową osobą polskiej polityki"
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: jarosław kubalski
db8rh3l

- To było bardzo dobre spotkanie w dobrej atmosferze, bez konkluzji personalnych – powiedział w Polsat News Jarosław Gowin. Wicepremier dodał, że podczas blisko czterogodzinnego spotkania kierownictwa Zjednoczonej Prawicy mówiono o tym, co będzie priorytetem w drugiej części kadencji – czyli o gospodarce.

- Po dwóch latach rządów to można sobie skakać do oczu – powiedział Gowin i dodał, że polityka to nie jest „słodkie szemranie sobie”. Jak uznał, należy przyspieszyć działania związane z polską gospodarką.

db8rh3l

Pytany, czy premier utrzyma swoje stanowisko, Gowin nie chciał odpowiedzieć wprost. - Pani premier, niezależnie od tego, jaka przypadnie jej w przyszłości rola, będzie kluczową osobą polskiej polityki – dodał.

Mężczyzna podpalił się przed Sądem Rejonowym w Rzeszowie

- Dzisiaj nic nie jest przesądzone, a napięcie jest rzeczą naturalną – powiedział Gowin i dodał, że już dawno zapowiadano zmiany w połowie trwania kadencji. – Więcej jest zwolenników poważniejszych zmian, ale rozumianych nie w kategoriach personalnych, ale w kategoriach innego rozłożenia akcentów – powiedział.

Jak dodał, podczas spotkania analizowano, w jaki sposób należy działać, by decyzje dobre dla Polski zapadały wcześniej.

- Ani premier Morawiecki, ani premier Gliński nie czują się zagrożeni – powiedział Gowin, mając na myśli ich funkcję wicepremiera, i dodał, że nie rozważano podniesienia do tej rangi Zbigniewa Ziobry.

Źródło: Polsat News

db8rh3l

Podziel się opinią

Share
db8rh3l
db8rh3l
Więcej tematów