Trwa ładowanie...

Jarosław Gowin: Radosław Sikorski szykuje się do ataku

Dla Sikorskiego stanowisko marszałka to wycofanie się na pozycję dobrą do kontrataku. Ewa Kopacz jest szefem przejściowym. Wielu ostrzy sobie zęby - a może i noże - na funkcję przewodniczącego PO. Sikorski jest jednym z pretendentów. Wkrótce zacznie się walka o władzę z Ewą Kopacz. Walka ze strony Schetyny, ale też tzw. spółdzielni - twierdzi Jarosław Gowin w "Kontrwywiadzie" RMF FM.

Share
Jarosław Gowin: Radosław Sikorski szykuje się do ataku
Źródło: PAP, fot: Jacek Turczyk
dnwrnbe

- Sikorski jest poobijany. Może chcieć zmienić front, zmienić wizerunek. Teraz będzie starał się udowodnić, że ma format prezydencki. Kaczyński może być zaskoczony sposobem sprawowania funkcji marszałka przez Sikorskiego - tłumaczy Gowin. Polityk komentując skład nowego rządu podkreśla, że "Kopacz chaotycznie tasuje zużytymi kartami". - To karuzela - dodaje.

Lider partii "Polska Razem" mówi, że po aferze taśmowej uważał, że Sikorski powinien zostać natychmiast zdymisjonowany, ale po tym, jak Polskę opuszcza premier i wicepremier, "spodziewałby się większej odpowiedzialności i pozostawienia Sikorskiego na stanowisku szefa MSZ". Gowin twierdzi także, że "jeśli Sikorski będzie wprowadzał politykę dorzynania watahy, to nie wróży mu przyszłości", ale jeśli zmieni wizerunek, to obecny szef MSZ może wyrosnąć na następcę Bronisława Komorowskiego.

- Obóz zjednoczonej prawicy jest na dobrej drodze do zwycięstwa - zaznacza również Gowin. Zapowiada też, że nie będzie startował w prawyborach. - Kandydatem na prezydenta powinna być osoba wskazana przez PiS - mówi pytany o prawybory, które mają wyłonić kandydata prawicy na prezydenta RP.

dnwrnbe

Podziel się opinią

Share
dnwrnbe
dnwrnbe
Więcej tematów