ycipk-4dfsf0

Jarosław Gowin o rekonstrukcji rządu. "Będzie szersza niż planowaliśmy"

Wicepremier zdradził, że dawał swoje rekomendacje, co do zmian w rządzie, ale ostateczna decyzja należy do premiera. - Część nazwisk jest trafna, a niektóre są chybione. Wszystko będzie jasne na początku przyszłego tygodnia - powiedział szef resortu nauki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wicepremier Jarosław Gowin zdradza, że rekonstrukcja rządu odbędzie się  na początku przyszłego tygodnia
Wicepremier Jarosław Gowin zdradza, że rekonstrukcja rządu odbędzie się na początku przyszłego tygodnia (East News, Fot: JAN GRACZYNSKI)
ycipk-4dfsf0

Jarosław Gowin wypowiedział się na temat zmian w rządzie po wyborach do Europarlamentu. - Rekonstrukcja będzie szersza niż planowaliśmy, dzięki ogromnemu zaangażowaniu, którym obdarzyli nas Polacy. Naprawdę nie spodziewaliśmy się, że będziemy musieli szukać następcy np. minister Elżbiety Rafalskiej - mówił na antenie Radiowej Jedynki.

Wicepremier odniósł się również do propozycji, które padają w mediach. - Część nazwisk jest trafna, a niektóre chybione. Są też takie, które pojawią się w rządzie, a do tej pory do opinii publicznej nie trafiły. Decyzje o tym, kto wchodzi do rządu, podejmuje premier w konsultacji z zapleczem parlamentarnym, a więc przede wszystkim PiS z mniejszymi koalicjami - tłumaczył.

ycipk-4dfsf0

- Czy rekonstrukcja obejmie też te ministerstwa, w których ministrowie nie kandydowali do Parlamentu Europejskiego, będzie jasne już w ciągu paru dni. Patrząc na rolę kalendarza pana prezydenta, a on ma tutaj rolę nieodzowną, spodziewam się, że zmiany w rządzie będą przeprowadzone na początku przyszłego tygodnia - kontynuował.

Szef resortu nauki odniósł się również do wyniku opozycji. - Nie wydaje mi się po tych wyborach do PE, żeby inicjatywa firmowana nazwiskiem Donalda Tuska mogła być czynnikiem przewracającym do góry polską scenę polityczną. W Platformie Obywatelskiej nie ma alternatywy dla Grzegorza Schetyny. Zapewne do roli premiera aspirowałby Władysław Kosiniak-Kamysz - podsumował.

Zobacz także: Jacek Sasin nowym ministrem finansów po rekonstrukcji rządu? Zabrał głos

ycipk-4dfsf0

Źródło: Radiowa Jedynka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4dfsf0

ycipk-4dfsf0
ycipk-4dfsf0